Çıtır Bilgiler

YGS’ye Gireceklere Tavsiyeler

YGS'ye Gireceklere Tavsiyeler
Okuma Süresi: 2 dakika

YGS’ye Gireceklere Tavsiyeler

YGS’ye de artık sona yaklaşılmış durumda. Geriye saymaya devam edenler için tam 3 gün kaldı. Yüzbinlerce öğrenci evde heyecan ve stres altında. Peki  12 Mart Pazar günü yapılacak YGS öncesinde stresle nasıl baş edilir, ne yemeli, nelere dikkat etmeli?

YGS'ye Gireceklere Tavsiyeler
YGS’ye Gireceklere Tavsiyeler

Öncelikle son zamanlarda olduğunuz için sınavdan 24 saat önce kadar çalışmaya son verin. Daha fazla ders çalışmak yerine kendinizi bolca dinlenmeye ve uykuya adayın.

Kalan süre için kendinize bir plan oluşturun. Bir aktiviteyle uğraşın; sinemaya gidin, tiyatroya gidin ya da spor yapın. Bu gibi şeylerin size çok faydası olacaktır.

Şimdiye kadar yaptığınız tüm çalışmalar için kendinizi tebrik edin. Çünkü zorlu bir sürecin üstesinden geldiniz. Emekleriniz için kendinize güzel vakit ayırmayı unutmayın.

Sınav için pozitif olun. Olumlu düşünün ki her şey iyi olsun. Kaygılarınızı, şüphelerinizi ve geleceğe karşı ümitsizliğiniz varsa bunu kafanızdan atın. Biliyoruz ki şuana kadar hiç çalışmamış değilsinizdir. O yüzden kendinize güvenin!

12 yıllık eğitiminiz boyunca birçok başarıya imza atmışsınızdır. Olumsuz şeyleri değilde önceden yaptığınız ve hala baş ucunuzda duran tüm çalışmlarınızı göz önüne getirin. Pes etmeyin!

Kahvaltı yapın! Mutlaka kahvaltıya zaman ayırın. Sabah kalktığınızda mide bulantısı, iştahsizlik gibi rahatsızlıklar orata çıkabilir. Bunun için mutlaka kahvaltı yapmanız gerekecektir.

Size kahvaltı menüsü önerimiz var:

1 bardak meyve suyu ( Taze sıkılmış tercih edilir),

1-2 dilim beyaz peynir,

1 yumurta ( Haşlanmış veya yağsız tavada omlet),

3 tam ceviz, bir avuç fındık veya 5-6 adet badem,

4-5 adet zeytin,

1 tatlı kaşığı pekmez,

2-3 dilim tam buğday ekmeği,

1 kivi veya 5-6 çilek veya 1 yemek kaşığı kuru üzüm,

Domates ve salatalık.

Kesinlikle çay ve kahveyi azaltın!

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir