Çıtır Bilgiler

Trivia Crack Çılgınlığı

Okuma Süresi: 2 dakika

Trivia Crack oyunu akıllı telefonların son dönem gözdesi halinde. Oyunla ilk tanışma aslında 2014 yılında oldu. Fakat o zamanlar Türkçe dil seçeneği olmadığı için ülkemizde hak ettiği yeri bulamadı. Şimdilerde ise akıllı telefon kullanıcılarının vaz geçilmezi.

Yoksa siz hala indirme rekorları kıran oyun ile tanışmadınız mı?

single_content_01_v01

Son günlerde hem dünyada hem de ülkemizde herkes tarafından yoğun ilgi gören Trivia Crack; sanat, tarih, coğrafya, bilim, eğlence ve spor olmak üzere 6 farklı kategori ile oynanan genel kültür ve bilgi oyunudur. İsterseniz bir arkadaşınız ile ya da rastgele sistem tarafından seçilen bir rakibe karşı oynanır.

Oyunu başlattığınızda karşınıza bir çark çıkacak ve bu çarkın ortasında bulunan döndür tuşuna basarak oyunu başlatmış olacaksınız. Çark döndüğünde 6 kategoriden bir soru gelir ve her soruyu cevaplama süreniz 20 saniyedir. Sorulara doğru cevap verdiğiniz sürece oyun bu şekilde devam edecektir. 3 soruya doğru cevap vermeniz sizi karakter sorusu için kategori seçmeye götürecektir. Çarkı çevirdiğinizde taç sembolünü yakalayabilirseniz 3 soruyu bilmeye gerek kalmadan karakter kazanma sorusuna geçebilirsiniz.

single_content_01_v01

Trivia Crack oyununda 4 farklı joker bulunmaktadır. Bunlar;

Extra Time (süreyi 15 saniye uzatma),
Bomb (yanlış 2 cevap seçeneğini çıkarma),
Double Chance (çift cevap hakkı),
Skip (soruyu değiştirme)

Bu jokerleri kullanabilmek için ‘‘e para’’ biriktirmeniz gereklidir. Bu e-paraları satın alabileceğiniz gibi, oyun oynadıkça kazandığınız sayılara göre de ücretsiz elde etme şansınız vardır. Aynı soru için 2 farklı joker hakkı kullanamazsınız.

Yanlış cevap verdiğinizde ya da verilen süre içerisinde soruları cevaplayamadığınızda ise sıra rakibinize geçer ve sıranızı beklemeye başlarsınız. Toplamda 6 kategorideki karakter sorularını önce bilen oyunu kazanır. Oyun bittiğinde dilerseniz aynı rakibe karşı yeni bir oyun oynama teklifinde bulunabilirsiniz.

Oyunun ilgi çekici olmasını sağlayan bir başka özelliği ise yarışmacıların da soru hazırlayabileceği ve diğer yarışmacıların hazırladıkları soruları oylayabilecekleri bir alan bırakılmış olması. Tabi bu durumu yaratıcı beyinler çok iyi değerlendirmekte.

single_content_01_v01

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir