Çıtır Bilgiler

Sziget Festivali

Okuma Süresi: 2 dakika

10 Ağustos – 17 Ağustos 2016 tarihlerinde Macaristan’ın Budapeşte şehrinde gerçekleşecek Sziget Festivaline gitmeye ne dersiniz?

Sziget Festivali, Ada Festivali, 1993’ten bu yana Budapeşte’de gerçekleşen ve Avrupa’nın en büyük kültür, sanat ve müzik festivallerinden birisidir.

Festival her yıl Ağustos ayında Tuna Nehri üzerindeki 108 hektar ormanlık Óbudai-sziget’te (“Eski Buda Adası”) düzenleniyor. Festivalde her yıl binden fazla performans sergileniyor. Onlarca sahne, binin üzerinde canlı performansın bir arada düzenlendiği festivalde, katılımcılar sabahlara kadar hangi canlı performansı dinleyeceği konusunda adeta birbirleri ile yarışıyor.

single_content_01_v01

Tüm dünya ülkelerinden, aynı ruhu taşıyan binlerce insanın tek pasaport altında birleşmesi ve en az 5 farklı dilin konuşulması ortama inanılmaz bir ahenk sunuyor.

Toz boyaların en hit müzikler eşliğinde havalara uçuştuğu renk cümbüşü ortamı party havasına sokuyor.

single_content_01_v01

Ölmeden önce yapılması gerekenleri yazdıkları ”Before I Die” duvarı, ciddi olarak yazılanların yanında, birbirinden komik dilekleri okuyarak eğlenebileceğiniz bir yer.

Bunun yanında festival, ciddi büyüklükteki bir alanı tamamen spor faaliyetlerine ayrımış ve bu ayrılmış alanda pilates, yoga ve daha bir çok spor dalı yapan çoluklu çocuklu insanları görmek mümkün.

O zaman festivale daha aylar var demeden şimdiden planlamaları yapıp, organize olmak ve bu eşsiz deneyimi yaşamak için başlamanın tam zamanı…

single_content_01_v01

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir