Çıtır Bilgiler

Strobing Nedir? Nasıl Uygulanır?

strobing
Okuma Süresi: 2 dakika

 

Kardashian ailesinin klasik konturlama tekniğinin pabucunu dama atacak gibi gözüken bu uygulama git gide sosyal medyada yayılmaya başladı. Klasik konturlama tekniği gece makyajlarında da hala çok fazla kullandığımız bir yöntem ama strobing bu görünümden daha uzakta ve çok daha doğal bir görünüm amaçlıyor. Böylece bu uygulamayı gündüz kullanabilirsiniz.

Strobing, aslında aydınlatıcıyı yüzün çıkık noktalarına uygulamaktan ibaret. Klasik konturlama tekniği olan, kapatıcı ve bronzerla yapılan işlemi, fotoğraflarda kalıp gibi duran bir makyaj etkisi veriyor ama strobing tekniği, çok daha natürel ve canlı bir görünüme kavuşmamızı sağlıyor.

 

Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Strobingde amaç yüzü simli-parlak göstermek olmadığı için, doğal parlaklık sağlayabilecek bir ürün kullanılmalı. Eğer cildiniz yağlıysa, pudra formdaki aydınlatıcılar yerine daha mat bir görünüm için sıvı formdaki aydınlatıcıları kullanmak daha doğru. Koyu tende soğuk tondaki aydınlatıcılar, açık tende de sıcak tonlardaki aydınlatıcılar yapay bir görünüm oluşmasına neden olur. Bu nedenle ten renginizin alt tonunu vurgulayan renkleri tercih etmelisiniz.

 

Uygulama

İlk adım: Cildi Hazırlamak

Strobing tekniği temizlenmiş ve nemlendirilmiş cilde uygulandığında çok daha doğal görünür. Bu nedenle makyajına başlamadan önce cildinizi temizleyip ardından cilt tipine uygun nemlendiricini uygulayın.

İkinci adım: Ten Makyajı

Işıltılı bir makyaj bazını tüm yüze uygulayarak işe başlayın. Sonrasında da ışıltılı bir makyaj altı bazı uygulayın. Ardından teninize aydınlık bir görünüm sağlayabilen ve ışıltı katan, cilt rengine uygun tondaki fondötenini uygulayın. Eğer akne izleriniz veya gözaltı morluklarınız varsa, bu bölgelere kapatıcı uygulayıp, parmaklarınızla hafif tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz. Yanaklara renk katmak için de, sevdiğiniz renkte ışıltılı bir allığı elmacık kemiklerinize uygulayabilirsiniz.

Üçüncü adım: Aydınlatmak

Şimdi sıra strobing makyajının sırrına geldi! Strobing yapmak için illa ki highlighter edinmeeye gerek yok! Açık tonda, ışıltılı bir göz farıyla da bu görünümü elde edebilirsiniz. Açık tonda göz farını, ilk önce makyaj fırçanızla kaş kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine ve bu iki kısmın bağlandığı noktaya uygulayın. Parmak uçlarınızla da dağıtın.

İkinci olarak, burnun üzerine ve uç kısmına, dudaklarının üzerine, çenene bir miktar daha uygulayın. Son olarak da göz pınarlarına ve göz kapağının orta kısmına uygulayın.

Dördüncü adım: Göz ve Dudak Makyajı

Strobingde amaç cildin ışıltısını ortaya çıkarmak olduğu için göz ve dudak makyajının sade olması gerekir. Gözlerinize bolca maskara, dudaklarınıza ise ıslak görünümü pekiştirmek için parlatıcı uygulayarak makyajı sonlandırabilirsiniz.

İşte sonuç:

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir