Çıtır Bilgiler

Snapchat’e 4 yeni özellik

Okuma Süresi: 2 dakika

Dinamikliği ve eğlenceli yanı ile gençler tarafından en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Snapchat geçtiğimiz günlerde yeni özellikler eklediği güncellemesini duyurdu. Video ve ses odaklı bir çok yeni özelliği ile gençlerin ellerinden telefonları hiç düşürmeyecekleri görülüyor.

1.Listenizde olmayan kişilerle video sohbet

single_content_01_v01

Snapchat videolu görüşme özelliği olduğu biliniyor fakat çok da kullanışlı olduğu söylenemez. Her iki kullanıcının da sohbet sayfasında online olduğu anda ancak arama yapılabiliyordu ve görüşme sağlanıyordu. Yeni eklenen özellik sayesinde sohbet sayfasında olmayan kişileri de arayabiliyorsunuz. Bu arama sırasında karşı tarafa bir bildirim gidiyor ve isterseniz onaylayıp görüşmeye katılıyorsunuz veya reddediyorsunuz.

2.Sesli sohbet

single_content_01_v01

Arama geldiğinde ister kabul ediyor, isterseniz de reddediyorsunuz. Kamerayı açıp açmamak ise sizin tercihinizde. Sadece seslide katılabiliyorsunuz. Görüntülü konuşma özelliği interaktif şekilde hazırlandığı için dilerseniz konuşmadan ayrılmadan yazışmaya da devam edebiliyorsunuz.

3.Video ve sesli notlar

single_content_01_v01

Sesli ve görüntülü notlar ise bir diğer yeni özellik. Yeni güncelleme ile sesli ve görüntülü notlarınızı sohbet içerisindeyken arama yapmadan gönderebiliyorsunuz.

Snapchat bu güncellemesi ile bir çok mesajlaşma uygulamasına kafa tutmaya başladı. Emoji ikonu altında arama yaparak 100’den fazla stickerı paylaşabilirsiniz.

4.Hikaye Geçişleri

single_content_01_v01

Ayrıca artık hikayeler arasında gezinmek çok daha hızlı. Hikayeler arası geçişlerin daha kolay yapılabilmesini sağlayan bu güncelleme eğlenceli saniyelerin keyfini daha hızlı çıkarmamızı sağlıyor.

Yüz değiştirme formatı ile son günlerde adından sıkça bahsettiren Snapchat son güncellemeleri ile bizlere daha çok eğlenceli dakikalar yaşayacak gibi gözüküyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir