Sıkı Tutunun! Matrix 4 Geliyor

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Warner Bros ve Village Roadshow Pictures ortaklığında çekilecek olan filmin yönetmenleri Wachowski Kardeşler, efsane film için çalışmaya başladı!

“Bir yaşanan gerçek vardır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik” kavramı etrafında şekillenen Wachowski Kardeşlerin efsane eseri Matrix, sinema severleri heyecanlandıran bir haber ile yeniden gündeme geldi. Matrix 3’ün vizyona girmesinin ardından uzun bir süre geçmiş ve filmin izleyicileri artık filmi Matrix Üçlemesi olarak adlandırmaya başlamıştı. Matrix 4’ün çekileceği ve yine Wachowski Kardeşler tarafından yazılacağı duyuruldu. Müjdeli haberi Warner Bross’un başkanı verdi ve Martix 4 için çalışmalara başlandığını açıkladı.

Hiç merak etmeyin, yine Keanu Reeves “Neo”, Carrie-Anne Moss da Trinity karakterlerini canlandıracak. Fakat Laurence Fishburne tarafından canlandıran Morpheus karakterinin daha genç biri ile dönebileceği konuşuluyor.

Akıldaki sorulardan biri olan Matrix 4’ün doğrudan bir “devam filmi” olup olmadığı ise henüz açıklanmadı. Warner Bros, filmin ne zaman çekileceğini ve hangi tarihte vizyona gireceğinden bahsetmeyip, filmin “Matrix dünyasında geçeceğini” duyurmakla yetindi.

The Matrix”, (1999) “The Matrix Reloaded”(2003) ve “The Matrix Revolutions” (2003) filmlerinin birlikte dünya çapında 1,6 milyar dolar hasılat yaptığını da söylemeden geçmek olmaz. 30 Ağustos’ta 20. Yıldönümünü kutlayacak olan bu efsanevi filmin geri dönüş heyecanını ABD’de bu ay filmin özel gösterimlerle yeniden vizyona sokarak dindirilmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.