Çıtır Bilgiler

Psikoloji Kilo Vermeyi Etkiler Mi?

Okuma Süresi: < 1 dakika

Yazın gelmesine ve bikini sezonunun açılmasına çok az bir zaman kala bayanlar için hızlıca fazla kilolardan kurtulma süreci başladı. Peki, kilo verme sürecinizi, ruh halinizin etkilediğini biliyor muydunuz? Doğru bir ruh halinde olmak yani pozitif ve keyifli bir psikoloji içerisinde olmak kilo verme sürecinizi hızlandırıyor.
Kilo verme sürecin de sizi zafere taşıyacak yöntem pozitif bir ruh hali olacaktır. Kilo vermek için metabolizmanız hızlı, yaşınız genç, düzenli spor yapan biri olsanız bile tüm şartlar uygun demeyin, doğru bir ruh halinde değilseniz, genellikle durum hep hüsranla sonuçlanacaktır. Ya da tam tersine kilo vermek için uygun bir aday olmayabilirsiniz, metabolizma hızınız yavaş olabilir, kullandığınız ilaçlar kilo verme sürecinizi olumsuz etkileyebilir, yaşınız ilerlemiş, spor yapamayan biri olabilirsiniz ancak doğru bir ruh hali sizi istediğiniz sonuca ulaştıracaktır.

single_content_01_v01

Herkesin bildiği gibi sağlıklı beslenmek ve bu süreci devam ettirmek ideal kilonun kalıcı olmasını sağlar. O yüzden bu duruma bir süreç değil devamlılık olarak bakmak gerekir. Tabi ki her gününüzün mükemmel olması beklenemez. Kaçamak yapılan günler mutlaka olacaktır. Ancak o günden sonra sağlıklı beslenme düzenine dönmeniz, o günü telafi etmek için ertesi gün dikkat etmeniz önemlidir. Kilo verme sürecinizde başka insanların sizi motive etmek için söylediği sözleri not alın. Kilo verirken ne kadar yol aldığınızı görmek sizi motive edecek ve devam etmek için sizi güçlendirecektir. Pozitif enerjinin çok önemli olduğunun farkında olduğumuz bu dönemde inançla ve iyi düşünerek kilo verme sürecini kabus olmaktan çıkarıp, yaza fit, sağlıklı ve mutlu bir şekilde merhaba diyebilirsiniz…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir