Çıtır Bilgiler

PS4’e Yarın Büyük Güncelleme Var!

Okuma Süresi: < 1 dakika

Playstation 4’ün yarın yayınlanacak güncellemesi konsola önemli yenilikler getiriyor. Bunlar arasında merakla beklenen remote-play de bulunuyor. Aşağıda yeniliklerle ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

* Çevrimiçi arkadaş bildirimi: Çevrimiçi olan arkadaşlarınız hakkında bilgilendirilmek istiyor musunuz? Yeni güncellemede bilgilendirilme seçeneği ekleniyor.
* Offline görünme: Bazen film izlerken veya oyun oynarken arkadaşlarınız tarafından rahatsız edilmek istemezsiniz. İşte bu özellik sizi arkadaşlarınıza karşı görünmez yapacak.
* Kullanıcı tarafından programlanmış etkinlik: Bu özellik sayesinde çeşitki etkinlikler programlıyorsunuz. Etkinlik zamanı geldiğinde kayıtlı kullanıcılar doğrudan party chat’e bağlanıyor ve oyuna başlıyorsunuz.
*Birlikte Oyna: Partinizdeki herkesin ne oynadığını doğrudan görebiliyorsunuz. Böylece birlikte oyun oynamak istediğiniz kişiyle hemen oyun başlatmanız mümkün olacak.
*Remote Play (PC/Mac): Playstation 4’ün remote play özelliği PC ve Mac’e gelecek. Bunun için Windows 8.1, Windows 10, OS X 10.10, OS X 10.11 işletim sistemlerinden birine sahip olmanız gerek.
* Dailymotion: Playstation 4 üzerinden Dailymotion’da canlı yayın yapabileceksiniz.

Aşağıdaki çözünürlük ve saniye/kare oranlarını da internet hızınıza göre seçme şansınızın olacağı belirtiliyor. Ayrıca Dualshock 4’ü USB kablosu yoluyla PC veya Mac’inize bağlayabileceğiniz de belirtiliyor.

Çözünürlük Seçenekleri: 360p, 540p, 720p (Default: 540p)
Saniye/kare oranı: Standard (30fps), High (60fps)

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir