Çıtır Bilgiler

Pikniğe giderken yapmamız gereken minik tüyolar!

Okuma Süresi: 2 dakika

Tak Sepeti Koluna

Yaz aylarının en güzel ve tüm aileyi birleştirici aktivitesi pikniğe gitmek için en uygun aylardayız. Yemyeşil çimlere serilen ekoseli örtüler, zeytinyağlı dolmalar, termoslara doldurulan tavşankanı çaylar… Yaz demek, piknik demek! Aileyle, eş dostla güzel vakit geçirmek demek … Özellikle çocukların çayır, çimende doyasıya oynadığı, özgürleştiği ve mutlu oldu pikniğe gitmeden önce yanınıza almanız gereken eşyaları sizler için araştırdık… İşte pikniğe giderken işinize yarayacak tiyolar;

piknik2

Bir akşam önceden yanınıza alacağınız eşyaları toparlamanız sabah unutkanlıklarını önleyecektir. Yiyecekler dışındaki tüm malzemelerin bulunduğu çantayı bir akşam önceden hazırlayın.

  • Dökülebilecek yiyecekleri emniyetli saklayabilmeniz için kilitli poşetler kurtarıcınız olabilir. Bu poşetler saklama kabını tam doldurmayan yiyeceklerinizin sepette yer kaplamaması için bire bir.
  • Cam bardaklarınızı, kırılmalarını önlemek için saklama kaplarına yerleştirin veya kağıda sarın. Dikdörtgen kaplara çatal bıçaklarınızı, yuvarlak olanlara da yiyeceklerinizi koyun.
  • Plastik tabak, bardak, peçete, çöp poşeti, ayrıca soğuk su için küçük bir termos da sepete ilk konulması gerekenler arasında.
  • Küçük yaramazlar için yedek kıyafet bulundurmayı da unutmayın.
  • Yerde oturamayacaklar için portatif küçük masa ve sandalyeler de aracınızda yerini alması gerekenlerden olmalı. Piknik için özel üretilenlerini çok uygun fiyata yapı marketlerde bulabilirsiniz. Çimlerin üzerine uzanmak isteyenler için de ince hasır örtüler ideal.
  • Piknik dediğin topsuz ipsiz olmaz. Yemekten sonra salıncak kurun, ip atlayın, yakan top oynayın. Çocukluğunuza geri dönün!

pik-nik

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir