Çıtır Bilgiler

Nokia 3310 Geri Dönüyor!

Okuma Süresi: 2 dakika

Nokia 3310 efsanesi yenilenmiş haliyle geri döndü!

Nokia’nın sağlamlığı ve uzun şarj ömrüyle bilinen ve bir dönemin efsanesi olarak adlandırılan telefon modeli Nokia 3310 yenilendi. 84 x 48 piksel çözünürlüklü olan siyah beyaz ekranlı Nokia 3310, ilk kez piyasaya sürülmesinden 17 yıl sonra geri dönme çabası içerisinde. Yeni Nokia 3310’un şimdilerde konsepte uygun bir videosu da yayınlandı.

Nokia, 2000 yılından günümüze kadar tam olarak 126 milyon adet 3310 efsanesini satışa sundu. Bu yıl itibariyle yeni modelini Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2017 etkinliğinde tüm kitleye duyurdu. Meşhur yılan oyunuyla birlikte 1 aylık bekleme süresiyle de dikkat çeken Nokia 3310’un teknik özellikleri ve fiyatı da belli oldu.

Peki yeni Nokia 3310 ve diğer telefonlar Türkiye’ye ne zaman gelecek?

İşte yeni Nokia 3310…

Özellikleri:

Orijinal Nokia 3310 modeliyle kıyaslayacak olursak daha küçük, hafif ve ince olan yeni modeli sarı, yeşil ve lacivert gibi renk seçeneklerine sahip oluyor.

Öncekinde olduğu gibi fiziksel tuş takımı ve navigasyon butonlarına sahip olan ürünün tuş yerleştirmeleri biraz farklı olsa da önceki tasarıma uyum sağlayan türden olduğu bilinmektedir.

2.4 inç QVGA ekrana sahip olan cihaz 2 MP arka kamera ve microSD kart desteğiyle geliyor. Nokia Series 30+ işletim sistemini kullanıyor. Yeni model de Opera Mini ile birlikte internete kolaylıkla bağlanabiliyor. Ayrıca cihazın içerisinde efsane yılan oyunu da mevcut durumda.

Batarya açısından 30 güne varan bekleme süresi ve 22 saat konuşma süresiyle yine bu telefonun da bir pil canavarı olduğunu söylenebilir.

Yılın ikinci çeyreğinde satışa çıkacak olan Nokia 3310’un fiyatı ise yurtdışında 52 dolar değerinde. Ancak Türkiye de fiyatının ne olacağı henüz belli değil.

Tüm telefonlar ise tek ve çift SIM kart seçenekleriyle olmak üzere piyasaya sunulacak.

nokia-3310

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir