Çıtır Bilgiler

Dillerden Düşmeyen Merkür Retrosu

Okuma Süresi: 2 dakika

NAM-I DEĞER MERKÜR RETROSU

Ters giden her şeyin sorumlusu Merkür Retrosu mudur ? Son yıllarda dikkatimi çeken her türlü sorunun ve tersliğin faturası Merkür Retrosuna kesiliyor.

”İşlerim ters gitti Merkür Retro ondandır”.

”Eski sevgilim aradı Merkür Retro ondandır”.

”Telefonumu kaybettim Merkür Retro ondandır”

İnsanın;

Eyyyy Merkür kendine gel,düş yakamızdan! diyesi geliyor insanın. Hem Retro yapan tek gezegen Merkür müdür ? Adı çıkmış bir kere. Ben bunu dönem dönem bazı konuların popüler olmasına bağlıyorum. Ben bile Merkür Retrosu hakkında bir şeyler yazma gereği duydum neden mi ? Çünkü merak edilen bu konu hakkında benim de birkaç söz söylemem gerekiyordu. Aldım kalemi elime zaten benim de Merkür ’üm Retro fırsat bu fırsat yazmalıyım dedim. Bu arada kişisel haritalarında Merkür ‘ü Retro olan kişiler az konuşup çok yazmalı. Merkür bizim iletişim dilimiz, zihnimizdir. Her türlü yazılı ,sözlü ve görsel iletişimimizi, imza atılan hertürlü anlaşma sözleşmeyi, elektronik ve haberleşme araçlarını temsil eder.

Yılda 3 defa Retrohareketini gerçekleştirir, 24 gün Retro da kalır. Aslında bu, günlük hayatımızın koşuşturmaları stresleri, vakitsizlikleri içerisinde yüksek bilincimizin nefes alma, içe kapanma çağrısıdır. Eğer biz bu nefes alma çağrısını duymak istemezsek işte o zaman bazı gecikmeler ve zorlanmalarla karşılaşabiliriz. Merkür Retrosu geçmişte yarım kalmış ,tamamlanmamış işleri tamamlamak için bir fırsattır aslında. Yeni bir işe başlamak yerine durup geçmişle ilgili muhasebe yapabileceğimiz,geçmişte çözülmemişişleri çözebileceğimiz,hayatımızda yeniye yer açmak için gerekli elemeleri yapabileceğimiz bir 28 Mart’a kadar sürecek olan bu dönem için minik tüyolarım var size. Tüyo demek alışkanlık olmuş borsacıyım sonuçta .

Hazır mıyız ?

  • Eski sevgiliniz kapıyı çalabilir sakın açmayın. Karşınıza çıkabilir, yolunuzu değiştirin. Arayabilir sessize alın, mesaj atabilir görmezden gelin. Kısacası Ex den Next olmaz .
  • Alışveriş canavarları, çok ucuza aldım mantığıyla bilmediğiniz güvenmediğiniz alışveriş sitelerinden alışveriş yapmayın. Gömlek ısmarlarsınız paket boş gelir uyarmadı demeyin.
  • Yeni model bir cep telefonu ,bilgisayar çıktı hemen almalıyım diyorsanız bir durun nefes alın acelenizne? Atlı mı kovalıyor ? Nisan’ı bekleyin Nisan Mayıs ayları gevşer gönül yayları. Belki daha yenisi daha iyisini bulursunuz.
  • İlla gezeceğim ,ben gezmeden duramam diyenler.Biletlerinizi, uçuşlarınızı kontrol ediniz. Yoksa Ankara’ya giderken kendinizi İzmir de bulabilirsiniz. Aslında fena da olmaz bir boyoz yersiniz, kordonun havasını içinize çekersiniz,midyeci Ahmet de sıcak sıcak midyeleri yiyip ordan Ankara’ ya. İşte özetle bizi korkuttukları Merkür Retrosu .

Unutmayın hayat bakış açılarımızdan ibaret. Üstümüze geldiğinde biraz durmak nefes almak lazım .

Mine Şakar 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir