Çıtır Bilgiler

Mucizevi Beslenme

Okuma Süresi: < 1 dakika

Son dönemin yükselen beslenme şekilleri arasında ketojenik diyet diğer yöntemlere açık ara fark atıyor. Yalnızca zayıflamaya değil, aynı zamanda birçok hastalığın iyileşmesine de yardımcı olan bir mucize olarak tanımlanan ketojenik beslenme ile ilgili neler biliyoruz?

Ketojenik diyeti ne demek? Ketojenik kelimesinin kökeni ketozis. Ketozis, karbonhidratın düşük tüketilemsi durumunda vücüdun enerji ve direnç elde etmek için yağ yakılmasına sebep oluyor. Aslında işin püf noktasıda bu.

 Düşük karbonhidratla beslenmek, kandaki glikoz seviyesini ve insülini düşürüyor. Vücut, yeterli ölçüde glikoz ve karbonhidrat alamayınca bu sefer hedef olarak yağlara yöneliyor. Enerji için vücut yağ yakmaya başladığında ise “keton” denilen cisimler ortaya çıkıyor. Ketonların ortaya çıkışı ise vücudun ketozis sürecinde olduğunun kanıtı, tam olarak hedeflenende bu!

Tek amacı zayıflama olmayan bu mucize diyet birçok hastalığın iyileşmesine de yardımcı olmaktadır.

 Araştırmalar, özellikle kanser hastalarının bu diyete uymaları halinde birçok olumlu sonuçla karşılaşıldığını ortaya koyuyor.

Ketojenik diyete uyan kanser hastalarında kanserli hücrelerin büyümesi ve metastaz yapmasının yavaşladığının bilim adamları tarafından söylenmekte.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir