Çıtır Bilgiler

Meşhur Turgutreis Pazarı

Okuma Süresi: < 1 dakika

Sıcakların gelmesiyle beraber yaz denilince akla ilk gelecek yer şüphesiz ki güzeller güzeli Bodrum olacaktır. Bodrum, iklimi gereği yaşamın büyük bir kısmının sokakta geçtiği Akdeniz beldelerinin gözbebeğidir.
Denizi ve cennet gibi doğasının yanında Bodrum’un pazarları da çok meşhurdur ve yazları bu pazarlar ziyaretçileri tarafından dolup taşar…

Bodrum-Turgutreis’ de Cumartesi günleri büyük bir pazar kurulmaktadır. Gıdadan otantik eşyalara kadar her şeyi bulabileceğiniz Turgutreis Pazarı, dolmuşların bulunduğu noktanın hemen yanında bulunuyor.
Yöreye özel ev yapımı reçeller, peynirler, açma börekler, dalından koparılıp hazırlanan sebze ve meyvelerle bezeli bu şölen tadındaki pazardan alışveriş yapmaya doyamayacağınızı temin ederiz.

single_content_01_v01

Turgutreis Pazarı’ndaki El Sanatları Sokağı’na uğramadan bu gezinizi sonlandırmamanızı öneririz. Sanmayın ki pazarda tezgah açanlar sadece Turgutreis yerlileri, Turgutreis’e aşık olup bölgeye yerleşmiş bir çok kişiyi de bir şeyler satarken görmeniz mümkündür. El yapımı küpeler, bileklikler, çeltikler kesinlikle beğeninizi kazanacak. Pazarda özellikle doğal taşlar yoğun ilgi görmektedir. Turgutreis Pazarı’ndaki her şey uygun fiyatlara satılmaktadır. Bu yaz Bodruma yolunuz düşerse Turgutreis pazarını ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz…

single_content_01_v01

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir