Çıtır Bilgiler

Linkedin Bağlantı Biçimleri ve Anlamları

Okuma Süresi: < 1 dakika

Ağ ve ağdışı ne demektir?

LinkedIn’de, ağdaki kişi listesi gemel olarak bağlantı olarak ifade edilir.
Ağda 1. derece, 2. derece, 3. derece bağlantılar ve LinkedIn gruplarınızdaki üye kişilerden oluşur.

1.derece – Davetlerini kabul ettiğiniz ya da sizin davetinizi kabul ederek doğrudan bağlandığınız kişilerdir.1. derece simgesini profillerinde ve arama sonuçlarında isimlerinin yanında görürsünüz. Bu kişilerle, LinkedIn’den mesaj yollayarak iletişime geçebilirsiniz.

2.derece – 1. derece bağlantılarınızın bağlı olduğu kişilerdir. 2. derece simgesini profillerinde ve arama sonuçlarında isimlerinin yanında görürsünüz. Bağlantı Kurun’u tıklayarak kendilerine davetiye gönderebilir, InMail aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

3.derece – 2. derece bağlantılarınızın bağlı olduğu kişilerdir. 3. derece simgesini profillerinde ve arama sonuçlarında isimlerinin yanında görürsünüz.

1. Eğer ad ve soyadları tam olarak görünüyorsa, Bağlantı Kurun’u tıklayarak kendilerine davetiye gönderebilirsiniz.
2. Eğer soyadlarının sadece ilk harfi görünüyorsa, Bağlantı Kurun’u tıklama seçeneğiniz olmaz, fakat yine de kendileriyle InMail aracılığıyla bağlantı kurabilirsiniz.

LinkedIn Gruplarınızdaki üye arkadaşlarınız – Bu kişiler aynı gruba üye olduğunuz için ağınızın bir parçası olarak kabul edilirler. Grup simgesini profillerinde ve arama sonuçlarında isimlerinin yanında görürsünüz. Bu kişilerle LinkedIn’den mesaj yollayarak ya da grup tartışma özelliğini kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Ağ Dışı – Yukarıda listelenen kategorilerin dışında kalan LinkedIn üyeleridir.

InMail yoluyla bu kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir