Çıtır Bilgiler

Limon Mucizesi

Okuma Süresi: < 1 dakika

Limonun insan vücudu üzerinde mucizevi etkileri olduğunu biliyor muydunuz?

Yapılan araştırmalara göre limon kabuğu, limon suyundan iki kat daha fazla vitamin içermekte. Limon antikanserojen etkiye sahiptir. Lemonoid adı verilen bir bileşenden oluşması özellikle meme kanseri olan kişilerde tümör gelişiminin durdurulmasına yardımcı olur.

single_content_01_v01

Limonun bir başka önemli özelliği ise bağırsakları, böbrekleri ve karaciğeri temizleyen etkisiyle, vücuttan toksinleri arındırır, parazitleri, mantarları ve bakterileri yok eder.
Limon kabuğunu nasıl tüketeceğini düşünüyorsanız sizin için harika bir önerimiz olacak… Bir limonu yıkayıp, buzluğa koyun ve tamamen donmasını sağlayın. Limon donunca rendeleyerek salatalara, içeceklere, tatlılara serpiştirerek tüketebilirsiniz.

single_content_01_v01

Limon suyu kilo vermek, daha enerjik hissetmek, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, pH seviyenizi dengelemek, idrar söktürmek ve sindirime yardımcı olmak için de kullanılır. Bir bardak ılık suyun içine yarım limonun suyunu sıkın ve sabahları aç karnına için. Kısa bir süre sonra etkisini görmeye başlayacaksınız.

Limon sadece gıda olarak tüketildiğinde değil, saç ve cilt bakımında veya ağız sağlığını korumak için önerilen çeşitli bitkisel reçetelerde kullanıldığında da oldukça faydalıdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir