Çıtır Bilgiler

Kpss Başvuru Kayıtları!

Okuma Süresi: 3 dakika

Kpss Başvuru Kayıtları!

Ön lisans ve Ortaöğretim düzeyinde yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS 2016) için başvurular başladı Kayıt Tarihi, 9-24 Ağustos 2016 tarihleri arasında olacak  sınav yerlerinin belirlenmesi ardından, sınavlar; 22-23 Ekim 2016’da gerçekleştirilecek.

KPSS 2016 MEMURLUK SINAVI BAŞVURUSU

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre,

2016 KPSS’nin ön lisans düzeyinde 22 Ekim 2016’da,

ortaöğretim düzeyinde 23 Ekim 2016’da,

2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans kapsamında uygulanacak.

 

2016 KPSS önlisans başvuru ücreti 55 TL olarak belirlenmiştir.

KPSS ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATACAK

KPSS sınavına girmek için başvuru yapacak olan adaylar sınav ücreti olarak ödeyecekleri ücretleri nereye hangi bankaya, nasıl ödeyeceklerini merak ediyorlar. 2016 Kamu Personel seçme sınavına girmek isteyen adayların KPSS ücretinin yatırılacakları bankalar şöyle;

 • *T.C. Ziraat Bankası,
  *Akbank,
  *Türk Ekonomi Bankası (TEB),
  *Deniz Bank,
  *Kuveyt Türk
  *PTT
  *Halk Bankası

Ya da adaylar KPSS başvuru ücretlerini internet bankacılığı aracı ile bu ücreti ödeyebilirler.

2016 KPSS Önlisans Sınav Oturum İçerikleri ve Süreleri

KPSS CUMARTESİ  OTURUMU

Sınav süresi 120 Dakikadır.
* Genel Yetenek (60 soru)
* Genel Kültür bölümleri (60 soru)

2016 KPSS Ortaöğretim Sınav Oturum İçerikleri ve Süreleri:

KPSS PAZAR  OTURUMU

Sınav süresi 120 Dakikadır.
* Genel Yetenek (60 soru)
* Genel Kültür (60 soru)

 

kpss_2016_on_lisans_sinavi_basvurulari_ne_zaman_

Başvurular ise, başvuru merkezlerince yürütülecek. Söz konusu merkezler ÖSYM’nin(http://www.osym.gov.tr) internet adresinde yayımlanacak, başvuru süresi ise uzatılmayacak!

Adayların başvurudan önce sınav ücretini yatırmış olmaları gerekiyor. Sınav ücretini yatırmak başvuru için yeterli olmayacak. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu kılavuzda/duyuruda belirtildiği şekilde tamamlamayan adayların, başvurularını süresi içinde tamamlamaları gerekiyor. Başvuru işlemini belirtildiği şekilde tamamlamayanlar sınava katılamayacak.

İnternetten bireysel başvuru yapacak adayların başvurularının tamamlanabilmesi için onay kodunu sisteme girmeleri, başvuru ekranında “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı” açıklamasını mutlaka görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri uyarısında bulunulan duyuruda, şunlar kaydedildi:

“Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, aday başvuru kayıt bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan onay kodunu görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir.

kpss_2016_on_lisans_sinavi_basvurulari_ne_zaman_

Başvuru merkezleri, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde başvuru alacaklardır. İnternetten bireysel başvurular Temmuz saat 23.59’da sona erecektir.

Başvurusunu tamamlayan tüm adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmelidir.”

Sınava katılmak isteyenler kılavuz ile aday başvuru formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı ise yapılamayacak.

Duyuruda, sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerektiği, başvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde (http://ais.osym.gov.tr) internet adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri uyarısında bulunuldu.

2016 KPSS PUANI KAÇ YIL GEÇERLİ OLACAK?

2018 yılında yapılacak olan yeni bir B grubu sınava kadar geçerli olacak. Yani KPSS puanı 2 yıl geçerliliğini koruyacaktır.

KPSS LİSE DÜZEYİ SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

– Lise 2, 3 ve 4’üncü sınıflarda okuyan lise öğrencileri öğrenciler

– Liseden mezun olup üniversite okumayanlar

– Önlisans 1 ve 2’nci sınıfta okuyanlar

– Lisans 1,2,3 ve 4’üncü sınıfta okuyanlar

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir