Çıtır Bilgiler

Kış Makyajı Nasıl Olmalı?

Okuma Süresi: < 1 dakika

Her sezon kıyafet trendlerinin değişmesi gibi mevsimlere göre de makyaj trendleri değişmektedir.

kis-makyaji-nasil-yapilirKıyafetlerimiz yaz aylarında renkli ve cıvıl cıvıl olmaktayken kış aylarına geçtikçe kalınlaşır ve renkler koyu tonlara kayar. Bu  değişim aynı şekilde makyajda da yakalanabilir.

Yaz aylarında gördüğümüz nude tonlar ve ışıltılı farların yerine daha koyu sonbahar renkleri olan kahverengi, bordo hatta bazen siyah tonları geçer. Yaz aylarında daha çok yüze bronz bir görünüm kazandırmak için kullanılan bronzerlar, kış aylarında kontür gibi uygulamalarda kullanılır.

Kontür işlemi makyaj için çok önemlidir, yüzümüze kışa yakışır bir sert görüntü verir.  Yazın kullandığımız ruj tonları ise aynı şekilde kış ayları için koyulaşır. Açık nüde tonların yerine kahverengiye yakın nüde tonlar ve bordo tonları alır ve bu koyu, çarpıcı rujlar kışın en büyük dudak trendlerinden biri.
2017-kis-makyaj-trendi-18Özet olarak yazdan kışa geçerken fondötenimiz dışındaki her şeyin renginde bir koyulaşma görülür.

Unutmamak gerekir ki kullandığımız fondöten  ve yüzümüzde renk tonlarını eşitlemeye yönelik ürünler cildimizi soğuktan korumaya yetmez Makyaj bazı olarak kullanabileceğimiz nemlendiricilerle yüzünüzü makyaj altından da koruyabilirsiniz.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir