Çıtır Bilgiler

İz Bırakan Festival 7 Nisan’da Başlıyor

Okuma Süresi: 2 dakika

35. İstanbul Film Festivali bugün başlıyor.

Bu yılki programda 10 kısa, 24 deneysel 187 uzun metrajlı film yer alan festivalde, 25 bölümde 62 ülkeden 223 yönetmenin filmi sinemaseverlerle buluşacak. Festival kapsamında, 200’ü aşkın film gösterimi ve dünyanın dört bir yanından 14 belgesel izleyicilerle buluşacak. Ayrıca konuk sinemacıların katılacağı söyleşilerden sinema derslerine, konserlerden özel etkinliklere sinemayla dolu günler yaşatacak.

single_content_01_v01

Festival filmleri 10 salonda sinemaseverlerle buluşacak.

İstanbul Film Festivali’nin bu yılki gösterimleri Beyoğlu’nda Atlas, Beyoğlu ve Fitaş (iki salon) sinemaları, Akbank Sanat, İtalyan Kültür Merkezi, Ortaköy’de Feriye Sineması, Kadıköy’de Rexx Sineması (iki salon) ve İstanbul Modern Sinema olmak üzere 10 salonda yapılacak. Festival gösterimleri 11.00, 13.30, 16.00, 19.00 ve 21.30 seanslarının yanı sıra artık festivalin gelenekselleşen gece yarısı gösterimleri Cuma ve Cumartesi geceleri Atlas ve Rexx sinemalarında 24.00 seanslarında yapılacak.

single_content_01_v01

İstanbul Film Festivali gösterimleri bu yıl İstanbul’un iki yakasına da yayılıyor. 16 ve 17 Nisan tarihlerinde, programdan bir seçkiyle Sultangazi’de Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi ve Maltepe’de Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gösterim yapılacak.

İstanbul Film Festivali bu yıl da ağırlayacağı birçok konuk yönetmen ve oyuncuyu festival izleyicileriyle buluşturmaya devam edecek. Festivale katılacak oyuncu ve yönetmenler, filmlerinin gösterimlerinden önce sinemalarda sunumlar yapacak ve gösterim sonrasında da izleyicilerin sorularını yanıtlayacak

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir