Çıtır Bilgiler

İstanbul’da Pedal Çevirebileceğiniz Rotalar

Okuma Süresi: 3 dakika

Baharın gelmesiyle, akıllarda yine aynı soru; Hafta sonu ne yapsak, nereye gitsek?
Bu hafta sonu belki de çocukluğunuzdan beri yapmaya vakit bulamadığınız bir aktiviteye geri dönüş yapıp bisiklete binmeye ne dersiniz.
Spor severlerin son zamanlarda gözdesi haline gelen bisiklete binmenin vakti geldi.
Baharın gelmesiyle doğa ile iç içe olmak için şehirden uzaklaşıp, sakin ve huzurlu bir hafta sonu hepimizin hayali. Bisiklet parkurları sayesinde hem doğa ile iç içe olup hem de spor yapma imkanı sağlamak mümkün. Üstelik bunun için şehirden çokta uzaklaşmaya gerek yok.

İstanbul’dan uzaklaşmadan keyif alabileceğiniz bisiklet rotalarını sizler için derledik.

Moda’da bisiklet keyfi

Günlük hayatta bisiklet kullanmak için Anadolu yakasının ideal bir seçim, Moda ise bisiklete binmek için en doğru mahalle olabilir. Kaldırımlardaki bisiklet yolları bir yana trafik lambalarında da artık bisiklet ışıkları var. Sahil hattı ise muhteşem bir rota.

Kadıköy-Fenerbahçe
single_content_01_v01

Anadolu yakasında bisiklet sürüşleri için en elverişli parkur. Avrupa Yakası‘nda oturup vapurla Kadıköy’e geçerseniz direkt olarak bu parkura başlayabilir ve Fenerbahçe’ye kadar keyifli bir sürüş yapabilirsiniz. Üstelik yol boyunca birçok mola yeri de mevcut.
Yol: 3,5 km.

Bostancı-Tuzla
single_content_01_v01

Bostancı’dan Tuzla’ya kadar olan bu rotada özel bisiklet yolu var. Ayrıca yine sahil yolu boyunca mola verebileceğiniz mekanlar bulunmakta.
Yol 26 km.
Süre 2 saat 20 dakika

Beşiktaş-Sarıyer
single_content_01_v01

Bu parkur için sabah erken saatlerde yola çıkmanızı öneririz. Parkurun uzun olması sebebiyle geç saatlere bırakmak alınan keyfi azaltacaktır. İstanbul Boğazı’na doyacağınız ve keyfini çıkartarak vakit geçirebileceğiniz olağanüstü bir parkur. Rota üzerinde kahvaltı ve akşam yemeği için yol üzerinde çok sayıda alternatif mekanlar mevcut.
Yol: 24,3 km.
Süre: 2 saat 32 dakika

Belgrad Ormanı
single_content_01_v01

İstanbul içinde doğa ile iç içe bir parkurun keyfini çıkartmak isteyenler için vazgeçilmez parkurlardan biri Belgrad Ormanı. Bu parkuru akşam saatlerinde kullanmanızı pek önermiyoruz.
Yol: 16,7 km.

Sirkeci-Bakırköy
single_content_01_v01

Açık ve güzel havalar için tercih edebileceğiniz bir rota. Özellikle sabah erken saatlerde yola çıkarsanız, şehrin tadını daha fazla çıkartabileceğinizi unutmayın. Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise Kumkapı-Cankurtaran arasında Avrasya Tüneli inşaatının olması.
Yol: 13,2 km.

Fenerbahçe- Bostancı
single_content_01_v01

İstanbul’un en keyifli bisiklete binilecek rotalarından biri. Özel bisiklet yolu var. Ayrıca sahil yolu boyunca istediğiniz çay bahçesinde mola verebilirsiniz.. Özellikle akşamüstü saatlerinde kullanılabilecek güzel bir rota.
Yol: 15.6 km.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir