Çıtır Bilgiler

iPhone SE’nin Kullanım Süresi Bir Çok Amiral Gemiden Daha Üstün

Okuma Süresi: 2 dakika

WSJ tarafından gerçekleştirilen stres testi, iPhone SE’nin pil ömrü konusunda daha büyük bataryaya sahip iPhone 6S ve Samsung Galaxy S7’den üstün olduğunu gösteriyor.

1

single_content_01_v01

Wall Street Journal tarafından yapılan son pil testleri, yeni iPhone SE’nin daha küçük bir bataryaya sahip olsa bile, iPhone 6S ve Galaxy S7’ye kıyasla daha iyi bir pil ömrü sunduğunu gösteriyor. Her şeyden önce bu testlerin pil ömrünü belirlemek için kullanılan prosedürlere bağlı olarak değişebileceğini belirtelim. Akıllı telefonların WSJ editörü Geoffrey Fowler tarafından aynı parlaklık seviyesinde gerçekleştirilen bir stres testine tabi tutulduğu belirtiliyor.

Fowler, iPhone SE’nin iPhone 6S ve aynı testteki 5S modelinden iki saat, Galaxy S7’den ise yaklaşık üç saat daha uzun olmak üzere 10 saatlik bir kullanım süresi sunduğunu söylüyor. Zaten Apple tarafından iPhone SE için listelenen kullanım süreleri de cihazın daha büyük bir pile sahip olan iPhone 6S’ten daha iyi bir pil ömrü sunduğunu gösteriyordu. Test sonucunun büyük bir kısmı tahmin edebileceğiniz gibi diğer modellere kıyasla daha küçük olan 4 inçlik ekranla ilgili. Bu pil testi de akıllı telefonlardaki pil tüketiminin ana suçlusunun cihazlardaki ekran tipinin olduğunu gösteriyor.

Sonuçların çoğu da iPhone SE’ye güç veren enerji tasarruflu A9 çiple ilgili. Bu duruma iPhone SE ve iPhone 5S arasındaki pil ömrü karşılaştırması iyi bir örnek olarak gösterilebilir. Her iki cihaz da aynı boyutta ekrana sahip ancak A9 çipin 5S’teki A7’den daha fazla enerji verimliliği sunması, SE’nin iki saat daha uzun bir pil ömrüne ulaşabilmesine katkıda bulunuyor. Elbette SE, 5S modelinden (1560 mAh) daha büyük bir pile sahip ancak arada ekstra pil ömrünü tam iki saat uzatacak bir fark yok. iPhone 5S’te de A9 çip kullanılsaydı pil ömrü kesinlikle iPhone SE ile eşdeğer olabilirdi.

2

single_content_01_v01

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir