Çıtır Bilgiler

Instagram’ın Yeni Modası “Chrome Powder Nails”

Okuma Süresi: < 1 dakika

Sıkı bir Instagram takipçisi, aynı zamanda güzellik ve bakıma ilgiliyseniz aynalı ojeleri (toz oje) ve bu metalik tırnakları görmemiş olamazsınız!

İlk bakışta bildiğimiz ojelere benzese de uygulanışı ve tırnaktaki görüntüsü sıradan ojelerden çok daha farklı.

tirnakkkEskiden sadece özel davetlerde tercih edilen bu uygulama artık gençler için sıradan bir aylık bakım haline geldi. Uygulanan güzellik merkezi ve kişinin kullanımına göre kalıcılığı 2-3 hafta arası değişiyor.

Peki aynalı oje neden bu kadar popüler hale geldi? Çünkü bu tırnaklarla karşılaştığınızda gözlerinizi yansımasından alamıyorsunuz.

Protez tırnakların yanında kendi doğal tırnağınıza da uygulanabilen bu yöntem sanıldığı kadar sıradışı değil. Birçok tırnak bakım merkezinde bulabileceğiniz jel tırnak ile krom pudrasını beraber uygulayarak, bu aynalı gümüş ve aynalı altın tırnak trendine siz de katılabilirsiniz.

Biraz uğraştırıcı çünkü toz oje hem altına hem üstüne koruyucu sürmeniz gereken bir ürün. Renk uygulaması toz ile yapıldığı için oje sürmeyi hiç beceremeyenler belki bu trendi çoktan keşfetmiş olabilir. Fazla etleri alınmış tırnaklara uygulanmadıkça estetik durmayacağı gibi, çok kısa tırnaklara uygulanınca da kendini göstermez. Sizde bu sıradışı ojeleri denemeden geçmeyin!

tirnakkk1

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir