Çıtır Bilgiler

Instagram Bildirisi Olay Yarattı!

Okuma Süresi: < 1 dakika

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılan bir ileti sonucu Instagram kullanıcılarının kafası baya bir karıştı.

Günlük hayatımızda büyük bir yeri olan Instagram uygulamasının da aynı Snapchat gibi başka kullanıcıların ekran görüntüsünü almaya karşı bir sistem oluşturulduğu ve profilinin ekran görüntüsü alınan kullanıcıya bildirim gittiği dedikodusu yayıldı.

Kullanıcıları korkutan bu haber kısa bir süre de Twitter’da yayıldı ve çok sayıda Instagram kullanıcısı bu durumun gerçekliğini öğrenmek için Instagram’da screenshot denemeleri yaptı. Yüzlerce Instagram kullanıcıları birbirlerine “Dikkat edin artık bildirim geliyor” uyarılarını Twitter üzerinden yaptı.

insta

Fakat sanılanın aksine Instagram herhangi bir kullanıcının profilinin veya resminin ekran görüntüsünü alınca karşı tarafa bildirim göndermiyor. Fakat bu dedikodular tamamen yanlış değil.. Peki nasıl?

Instagram’ın Snapchat’ten örnek aldığı ve süreli olarak karşı tarafa gönderilen ‘hikayeler’ bölümünün yanında  ‘direct message’ kısmından da hikayeler özel olarak kullanıcılar arası atılabiliyor. Bu mesaj kısmından size atılan süreli hikayelerin ekran görüntüsünü alırsanız karşı tarafa bildirim gönderiliyor.

Bu stalkerların yüreğine su serpen bir haber olsa da siz yine de Snapchat kullanırken ki gibi ekran görüntüsü almamaya dikkat edin!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir