Çıtır Bilgiler

IMDB’den iyi puanlar alan bu 3 diziyi mutlaka izlemelisiniz!

Okuma Süresi: 2 dakika

IMDB’den iyi puanlar alan bu 3 diziyi mutlaka izlemelisiniz!

Herkesin izlediği, arkadaş ortamlarında sürekli konuşulan diziler artık sizi sarmıyor mu, keşfedilmemiş, daha az keşfedilmiş ya da daha az konuşulan diziler mi izlemek istiyorsunuz?

O zaman doğru yerdesiniz.

Dünyanın en büyük film ve dizi veri tabanı IMDB’den 8 üzeri puan alan bu 3 diziyi mutlaka izlemek isteyeceksiniz.

11

1.Fargo

ABD yapımı kara mizah ve suç türü bir dizi olan Fargo’da, aynı ismi taşıyan 1996 yapımı filminden  esinlenilmiştir.

 

Birinci sezon başrollerini Billy Bob Thornton ve Martin Freeman’ın paylaştığı dizi, Minnesota’da geçer. Lorne Malvo (Billy Bob Thornton), esrarengiz bir kiralık katildir ve otomobiliyle seyir halindeyken bir geyiğe çarparak kaza yapınca hastaneye kaldırılır.  Hastanede Lester Nygaard(Martin Freeman) ile karşılaşır ve konuşarak onu kötü yönde etkiler. Sıradan bir sigorta satıcısı olan Lester, ailesi ve çevresi tarafından sürekli küçümsenen pısırık biridir. Malvo‘nun söylediklerinden bir hayli etkilenen Lester, kendisini sürekli küçümseyen eşini öldürür. Lester, o günden sonra farklı ve esrarengiz bir kişilik olma yoluna girer.

333

  1. Mr. Robot

 

Dizi, Sam Esmail tarafından kaleme alınan psikolojik gerilim-dram türünde bir dizidir. Mr. Robot, geceleri illegal bir hacker olan Elliot adındaki anti-sosyal siber güvenlik mühendisi bir gencin yaşamını merkezine alıyor. Elliot, gizli bir yer altı hacker grubu liderinden iş teklifi alır. Bu gizemli lideri çok uluslu şirketlerin kurumsal sistemlerini çökertmek için Elliot’tan yardım ister. Bu noktadan sonra Elliot, karar vermek üzere bir yol ayrımına girer.

3

3.Boardwalk Empire

 

Boardwalk Empire, Nelson Johnson’ın “Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City” adlı romanından diziye uyarlanmıştır.

 

1920-1933 yılları ABD’de “içki yasağı”nın uygulandığı bir dönemdir. Tüketime yönelik içki satışı ve üretiminin yasak olduğu bu döneminde sokaklara hâkim olan gangsterler ve politikacılar arasındaki karmaşık ilişkiler konu alınıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir