Çıtır Bilgiler

Herkesin kıskandığı Türk “Genç”!

Okuma Süresi: 2 dakika

Bir Türk genci son 5 yıldız aslında hepimizin hayalini gerçekleştiriyor! Bütün dünyayı bisikletiyle dolaşıp, eşsiz güzellikteki ülkeleri, yerleri görüyor. Farklı tatları tadıyor, farklı kültürleri tanıyor ve bir çok insanı tanıyor.

Bu şanslı Türk gezginin ismi Gürkan Genç. Kendisi aynı soyadı gibi genç ve dinamik bir insan. 15 ocak 1979 doğumlu olan Genç, aynı zamanda İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon-Sinema mezunu. İlk olarak kariyer olarak kendisine televizyon kurumunda haber montajı yapmayı uygun gören Genç, sonrasında farklı kurumlarda satış temsilciliği yaptı. 9Bu işlerin arkasından 2 kafadar arkadaşıyla ile gıda sektörü üzerine şirket kurma kararı aldı. Ortaklıklarının ikinci senesi olan 2010 yılının şubat ayında şirket hisselerini devretmeye karar verdi ve hepimizin imrenerek takip ettiği uluslararası gezilerine başladı. Yabancı dil olarak İngilizce‘yi bilen Türk gezgin seyahatinde dilini bilmediği ülkelerde vücut dilini kullanıyor. Ayrıca Gürkan Genç, Basketbol, Voleybol, Futbol, Snowboard, Su kayağı, sporlarında da oldukça başarılı bir insan.

Gürkan Genç ilk bisikletle ülkeleri gezme deneyimini “Doğa için pedalla” adını koyduğu ve öz kaynakları ile Nisan 2010 – Mart 2011 tarihleri arasında gerçeklestirdi. 3Türkiye (Orta ve Doğu Karadeniz) , Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Çin, Moğolistan, Güney Kore, Japonya turunu yaptı ve 12.500 km pedal çevirdi.

Son 5 senedir Türkiye’den uzakta kalan genç Avrupa, Afrika, Arap Yarımadası, Güney Amerika, Asya kıtalarında pedal çevirirken geriye sadece bisikletiyle birlikte gezemediği sadee Kuzey Amerika kıtası ve Avusturya kıtası kalmış durumda.

Genç’in kendisine ait olan bir internet sitesi (http://www.gurkangenc.com) ve mükemmel videoların bulunduğu Youtube hesabı (https://www.youtube.com/user/Atomicgmac) da bulunmakta.

Twitter’dan en son yayınladığı videoda oldukça mutlu gözüken Genç’i takip etmek isteyenler için adres, “Gurkan_Genc“.

CxpxDZ3WIAEA1ut

10 Ocak 2016 Gürkan Genç takipçileriyle şu gönderiyi paylaşarak aslında 5 senedir neler yaptığını çok kısa bir video ile bizlere aktarmış oldu.

İşte o tweet ve video;

İşte Gürkan Genç’in o hepimizin imrenerek izleyeceği bisikletiyle yaptığı gezilerin videolarından bir tanesi;

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir