Çıtır Bilgiler

Her Derde Deva Arı Sütü İle Sağlıklı Yaşayın

Okuma Süresi: 2 dakika

Her Derde Deva Arı Sütü İle Sağlıklı Yaşayın

Muhteşem faydalarıyla her derde deva olduğu bilinen arı sütü aslıda genç arıların salgıladığı bir maddedir. Normal bir işçi arı ortalama 1-3 ay arasında yaşarken kraliçe arı 6-7 yıl yaşayabilir. İşte bunun asıl sebebi kraliçe arının arı sütü ile besleniyor olmasıdır. Asıl amacı kraliçe arının beslenmesi olan arı sütü sadece arılara değil insanlarda da sağlıklı ve kaliteli bir hayat olanağı sağlayabilecek kadar faydalı.  Peki, on binlerce arının içerisinden sadece kraliçe arının beslenmesinde kullanılacak kadar kıymetli olan bu süt insanlar üzerinde ne tür faydalar sağlıyor?

 

ar2

  1. Merhem olarak kullandığınızda kırışıklık giderme, deriyi gerdirme, yenileme ve canlılık verme gibi cildi güzelleştirmede fayda sağlayabiliyor.
  1. Bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra kanser hücrelerini güçlendirmede faydası olduğu için kanserle mücadelede kullanıldığı da biliniyor.
  1. Kısırlık sorunu yaşayan çiftlerde kadınlarda doğurganlığı erkeklerde ise sperm sayısının artmasını sağlayabiliyor.
  1. Damar tıkanıklıklarına iyi gelen arı sütü, kalp damar sistemindeki düzeni korumada yardımcı oluyor.
  2. Arı sütü astım ve bronşit hastalarının da yardımına koşuyor. Akciğerleri temizleyerek nefes alırken rahatlık sağlıyor.

3

Bunlar gibi onlarca faydası olan arı sütünün üretimi oldukça zor. Ülkemizde de üretilen miktar yıllık 50 kilo civarında olabiliyor. Bu kadar kıymetli ve az bulunmasından dolayı arı sütünün fiyatları oldukça yüksek.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir