Çıtır Bilgiler

Hayatımızı Kolaylaştıracak Seyahat Aksesuarları

Okuma Süresi: 3 dakika

 

Seyahatlerde çok fazla bagaj taşımamak, sadece havayollarına ödeyeceğimiz bagaj ücretlerinden tasarruf etmek anlamına gelmiyor. Aynı zamanda enerjiden ve zamandan tasarruf etmek anlamına geliyor. Yanımıza alacağımız eşyalar ne kadar az ve kullanışlı olursa, çantamız da bir o kadar hafif ve taşınabilir olur ve seyahatlerimiz sırasında biz de o derece özgür oluruz. İşte seyahatlerinizde yanınızda bulundurmak isteyebileceğiniz, kullanışlı birkaç aksesuar…

 

  • Tillow: Yastıklı Plaj Havlusu

Kumsal için biçilmiş kaftan… Hem havlu, hem yastık hem de özel eşyalarınızı koruyabileceğiniz bir çanta görevi görüyor. Yapmak istediğiniz sadece, aklınız plajdaki eşyalarınızda kalmadan sahilde uzanmaksa ve çabucak denize girip çıkmak istiyorsanız bunu yapmanızı sağlıyor. Başınızın altında kumdan yastık oluşturmanın yanı sıra, en önemli özelliği değerli eşyalarınızı saklamak için bir plaj çantası taşımanıza gerek kalmaması. Ayrıca akıllı telefonlarınızı kumdan ve sıcaktan koruyan özel bir haznesi de var.

Tillow: Yastıklı Plaj Havlusu

Tillow: Yastıklı Plaj Havlusu

Tillow: Yastıklı Plaj Havlusu

  • Steripen: Ultraviyole Bakteri Öldürücü

Dünya Sağlık Örgütü’nün, seyahatler sırasında gerçekleşen hastalıkların yüzde 80’nini tüketilen suya bağladığını biliyor muydunuz? Birçok ülkedeki içme suyu sistemleri, suyun arıtılması bakımından yeterince güvenli değil. Su boruları bazen bakteriler, virüsler ve protozoaları içeren ve içilebilir suyu kirleten sızıntılara maruz kalıyor. Yani su kaynakları riskli ülkeleri ziyaret edeceğinizde yanınızda SteriPen varsa, iki dakika içinde risk altındaki suyu hızlı ve kolayca güvenli ve içilebilir suya dönüştürmeniz mümkün. SteriPen’deki UV (ultraviyole-mor ötesi ışınlar) su arıtma sistemi ile, hasta olma korkusu yaşamadan Çin’de gezebilir Amazonları keşfedebilir kısaca her yerde yolculuğun keyfini çıkararak gezebilirsiniz.

Steripen: Ultraviyole Bakteri Öldürücü

  • SlotFlops

Plaj sevenler için bir başka basit çözüm. SlotFlops ile plajlarda rahatça gezebilirsiniz. Nakit, kredi kartları ya da anahtar gibi sürekli yanınızda taşımanız gereken şeyleri artık omuzunuzda, kolunuzda, elinizde çanta taşımanıza gerek kalmıyor. Üstelik çalınmalarına karşı kamuflaj görevi de görüyor.

SlotFlops

SlotFlops

  • HoodiePillow

Dahice bir buluş daha… Her türlü seyahat esnasında biraz mahremiyet istiyorsanız HoodiePillow tam size göre. Gözlerinizi de kapatabileceğiniz mükemmel bir kapüşonlu boyun yastığı.

HoodiePillow

HoodiePillow

HoodiePillow

  • Hygienna Solo

Eğer dünya çapında seyahat ediyorsanız, her yerde taharet musluğuna rastlamanız mümkün değil. Temizliğinizi kuru mendillerle yapmak zorunda kalabilirsiniz ve bu durum da bazılarımız için oldukça rahatsız edici olabilir…  Bu 15 gram ağırlığındaki taşınabilir aparat, plastik su şişelerinin ucuna takılıyor. Kolayca cebinizde ve çantanızda taşınabilir.

Hygienna Solo

 

  • Crumpled City

En temel seyahat eşyalarından birinin çağdaş bir versiyonu: Dünyanın en hafif, yırtılmaz ve en yumuşak haritası. İstediğiniz gibi buruşturabilirsiniz. Dahası ne kadar hırpalanmış olursa, o kadar iyi görünüyorlar. Crumpled City, aynı zamanda dünyanın en ilginç şehirlerinin haritalarını barındıran bir koleksiyon. 87×58 cm ebatlarında, 21 gram ağırlığında ve %100 su geçirmez.

Crumpled City Crumpled City

  • Memobottle

Jesse Leeworthy ve Jonathan Bryt isimli Avustralyalı iki girişimci tarafından tasarlanan Memobottle, çantanızda kamufle olabilecek şekilde düz ve yatay olarak tasarlandı. A3, A4 ve A5 boyutlarında tasarlanan şişeler, her türlü çantaya sığarak sizi su şişesini elde taşıma derdinden  kurtarıyor. Çantada taşınabildiği için tasarımında sızdırmazlığa önem verilen ve plastiklerde kullanılan zararlı BPA maddesini içermeyen Memobottle çevre dostu bir tasarım anlayışı ile plastik şişe kullanımını azaltmak üzere geliştirilmiş.

Memobottle

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir