Çıtır Bilgiler

Güzellik İçin En Doğal Çözümler!

Okuma Süresi: 3 dakika

Cildimiz tüm çevresel faktörlerden kötü bir şekilde etkileniyor. Hiç makyaj yapmasak  dahi derinlemesine bir temizliğe ihtiyaç duyuyor. Temiz ve güzel bir cilt için aslında pahalı markaların ürünlerine ihtiyacınız yok. Tamamı doğal ürünlerle cildiniz tüm ihtiyaçların sağlayabilirsiniz.

Cilt bakımının ilk adımı temizlemedir. Makyaj ve çevresel faktörlerden kaynaklanan kir kalıntıları gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Yalnızca iki doğal malzemeyle her gün cildinizi temizleyebilirsiniz.

Limonlu ve Ballı Su : Yıkama jeli yerine kullanabileceğiniz bir karışımdır. Ciltteki tüm yağı ve kiri arındıracak güçtedir. Pamuk yardımı ile tüm cildinizi silebilirsiniz. Yıkamanız gerekmez.

Kahve Peelingi : Peeling ciltte ki ölü derilerin atılması için önemlidir. Türk kahvesinin telvisini peeling olarak kullanabilirsiniz. Kahve içtikten sonra kalan telveye limon ekleyerek cildinize peeling yapabilirsiniz. İçine az miktarda hindistan cevizi yağı koymanız cildinizin yumuşacık olmasına neden olacaktır. Ayrıca aynı karışımı elleriniz içinde kullanabilirsiniz.

Yumurta Maskesi : Cildiniz nemini koruması sağlıklı görünmesi için en önemli adımlardan biridir. Düzenli bir şekilde uygulayabileceğiniz yumurta maskesi ile parlak, sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

 • 1 Adet Yumurta Sarısı
 • 1 Tatlı Kaşığı Bal
 • 2 Çağ Kaşığı Zeytinyağı

Tüm malzemeleri karıştırarak elde edeceğiniz karışımı 15 dakika kadar yüzünüzde bekletip düzenli bir şekilde uygulayarak nemli bir cilde sahip olabilirsiniz.

Elma ve Yulaf  Maskesi : Cildinizin sıkılaşması gözenek görümünün azalması için önemlidir. Kolay 4 malzeme ile hazırlayabileceğiniz düzenli uygulama sonrasında cildinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Hazırladığınız karışımı cildinizde 20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

 • Yarım Yeşil Elma
 • 2 Çorba Kaşığı Yulaf Ezmesi
 • 1 Çorba Kaşığı Bal

Bal ve Badem : Yenilenmiş, tertemiz bir cilt için bir tatlı kaşığı bal ve iki badem yeterli. Bademi toz haline gelecek kadar dövüp bal ile karıştırın. 15 dakika bekletip soğuk su ile temizleyin. Soğuk ile cilt kan akışınızı hızlandırabileceğinizi unutmayın.

Yulaf Maskesi : Yumuşak bir cilt için tercih edebileceğiniz maskeyi düzenli uyguladığınızda sonucunu görebilirsiniz.

 • Yarım Fincan Yulaf
 • Yarım Çay Kaşığı Bal
 • İki Çorba Kaşığı Süt
 • İki Damla Sardunya Çiçeği Yağı
 • İki Damla Papatya Çiçeği Yağı

Öncelikle yulafı iyice ezip bal ile karıştırın. Geri kalan tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra dairesel hareketler ile cildinize uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyin.

Doğal ürünlerin cildinizde bir iritasyona sebep olmaması adına kullanmadan önce bileklerinize sürerek deneyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir