Çıtır Bilgiler

Garip makyaj hileleri

Okuma Süresi: 3 dakika

Bazıları işe yarayan, bazıları ise tam bir felaketle sonuçlanan değişik makyaj hilelerini bir araya getirdik.

  • Kaşıkla Eyeliner Çekmek

Kusursuz eyeliner çekmek oldukça zor. Her kadın eyeliner çekmenin kolay yolunu arıyor fakat kaşıkla eyeliner çekmek hiç iyi bir fikir değil. Kaşığın kalın olması ve göze tam oturmaması işlemi zorlaştırıyor. Bu sebeple kaşığı bir kenara bırakıp “eyeliner nasıl çekilir” videosu izleyebilirsiniz.

  • Kırmızı Rujla Göz Altı Kapatmak

Göz altı halkalarını turuncu tonları ile eşitleyebilirsiniz. Eğer yanınızda bir kapatıcı veya kamuflaj paleti bulunmuyorsa kırmızı bir rujdan yardım alarak göz altınıza hafifçe sürebilirsiniz.

  • Uhu ile Siyah Noktaları Azaltmak

Bu yöntemin cildinize oldukça zarar vereceği belli. İçindeki kimyasallar cilt için zararlı olabilir. Sürdüğünüz uhuyu çıkartırken cildinizi tahriş edebilirsiniz. Bu yüzden uhu yerine kil maskesi deneyebilirsiniz.

  • Kirpik Kıvırıcı ile Kalem Sürmek

Kirpik kıvırıcıyı göz kalemi ile boyamak aslında mantıklı gözükse de işe yaramayan bir yöntem. Bunun yerine kirpik dibinize kalem uygulayıp hafifçe dağıtabilirsiniz.

  • Çatal ile Burun Kontürü Yapmak

Çatalı dik bir şekilde burnunuzun üstüne yerleştirip, kenardaki boşluklara kontür ürününüzü uygulayın. Çatalı çektiğinizde iki tane çizgi oluşmuş olacak. Fakat zaten ürünü fırçayla dağıtacağınız için, çatalla düz çizgi yapmakla uğraşmak biraz gereksiz.

  • Pamukla Fiber Maskara Sürmek

Fiber maskaralar kirpiklere daha fazla hacim vermeye yarıyor. Kulağa güzel gelen pamukla fiber maskara yapma fikri pek işe yaramıyor. Bu yöntemi uygulamak için temiz bir maskara fırçasını pamuğa sürtün, sonrasında tek kat maskaranızın üstüne uygulayın. Üzerine bir kat maskara daha uygulamayı unutmayın. Fakat kirpiklerinizin topaklandığını görünce bu hileden vazgeçeceksiniz.

  • Kakao ile Kontür Yapmak

Son derece pigmentli olmasına rağmen sürdükten sonra güzel duran fakat hemen uçan kakaoyu yüzünüze sürmenize hiç gerek yok.

  • Bulaşık Süngeri ile Fondöten Sürmek

Son dönemin trendi makyaj süngerlerinin fiyatı oldukça yüksek. Bulaşık süngeri ile uygulama fikri kulağa mantıklı gelse de, yapısı delikli olduğundan ürünü fazlasıyla emiyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir