Çıtır Bilgiler

Ev yapımı yüz maskeleri

Okuma Süresi: 2 dakika

Soyucu maskeler:
-Bal
Yüzünüzün tamamına bal sürün, 15 dakika bekleyin ve soğuk suyla durulayın.

-Bal/Badem
İhtiyacınız olan şeyler bal, birkaç adet badem ve bir çay kaşığı kadar limon suyu. Bademleri ezdikten sonra bir çorba kaşığı bal ile karıştırın ve limon suyunu ekleyin. Yüzünüze uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın.


-Yulaf
Bu maskeyi uygulamak için ihtiyacınız olan malzemeler: yulaf, bal, süt, sardunya çiçeği yağı, papatya yağı. Hazırlaması ise oldukça basit; yarım fincan yulafı ezin, yarım çay kaşığı bal, 2 çorba kaşığı süt, 2  damla sardunya çiçeği yağı ve 2 damla papatya yağı ekleyin. Karışımı yüzünüzde15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Cildinizin yumuşadığını hissedeceksiniz.

Nemlendirici maskeler:
-Muz
Bir muzu soyun ve bir çatal yardımıyla ezin. Tüm yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Daha güçlü bir etki için soğuk su ile durulayın.

-Salatalık
%96’sı su olan salatalık yüzünüzü nemlendirmek için ideal bir seçim. Bir salatalığı soyun ve ezin. Tüm yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyip soğuk su ile durulayın.

Kırışıklık ve göz altı yenileyici maskeler:
-Bal/Yumurta
İki çorba kaşıyı bal ve bir yumurta beyazını bir kasede karıştırın. Bir çorba kaşığı limon suyu ekleyin ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekleyin ve yüzünüzü yağsız süt ile yıkayın. Bu gerilme hissini yok edecektir.


-Gül
4-5 taze gülün yapraklarını ezin. Yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın.


-Yoğurt
Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler bir bardak yoğurt, bir çay kaşığı rezene tohumu ve ezilmiş yaprağı. Malzemeleri krem kıvamına getirin. Yüzünüze uygulayın, 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın.


Sivilce ve Leke Maskeleri:
-Domates
Domatesin sıkılaştırma etkisi vardır. Eğer siyah nokta veya sivilce probleminiz varsa, bir domatesi ikiye bölerek yüzünüze koyup bekleyebilirsiniz.

-Limon
Limon leke problemlerini çözmekte yardımcı olur. Bir çorba kaşığı balı ve bir çorba kaşığı limon suyunu karıştırın. Bir pamuk yardımı ile cildinize sürün ve 20 dakika bekleyip maden suyu ile iyice temizleyin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir