Çıtır Bilgiler

Enerjinizi yükseltecek 7 şey

Okuma Süresi: 2 dakika

Hızlı bir hayat yaşayan herkes enerjiye ihtiyaç duyar. İşte enerjinizi yükseltecek 7 tane öneri.

1-Esneyin
Princeton Üniversitesi’nin araştırma bölümün dediğine göre, “Esnemek vücudunuzun beyni soğutma şeklidir ve esaslı bir uyanıştır”. Bu nedenle esnemekten çekinmeyin.


2-Hareket edin
Yapılan kısa yürüyüşlerin bile enerjinizi yükseltmek konusunda önemli olduğu açıklanmıştır. Gün içinde hareket etmeye çalışın.


3-Komik şeyler izleyin
Gülmek kan basıncını arttırarak kalp atışını hızlandırır. Bu sizin daha enerjik hissetmenizi sağlar. Vakit bulduğunuz zaman eğlenceli videolar izleyin.

4-Kırmızı renge bakın
Rochester Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, kırmızıya bakmak kaslarınızı çalıştırmaya yardımcı oluyor. Bu nedenle, çalışma ortamınıza kırmızı renkte objeler koymanız enerjinizi yükseltmek için faydalı olacaktır.

5-Chia tohumu tüketin
Chia tohumu size enerji vermek için iyi bir besin. B vitamini, protein ve lif kaynağı olan Chia tohumunu günde 1-2 yemek kaşığı tüketebilirsiniz.


6-Egzersiz yapın
Health.com’un yaptığı araştırmaya göre, egzersiz yapan insanlar yapmayanlara göre gün içinde daha enerjik oluyor. Vaktiniz olmadığında bile basit egzersizler yapıp enerjinizi yüksek tutabilirsiniz.


7-Yediklerinize dikkat edin
Uzmanlar, omega 3 yağ asitlerinin beyin işlevlerini ve ruhsal durumu düzelttiğini söylüyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir