Çıtır Bilgiler

En İyi Kamp Alanları!

Kamp
Okuma Süresi: 2 dakika

En İyi Kamp Alanları

Kamp
Kamp

Bu yaz tatili kamp yaparak geçirmeye ne dersiniz? Çadır kurup farklı aktiviteler yapabileceğiniz, doğayla baş başa kalabileceğiniz bir tatilde çok eğlenebilirsiniz. Tatilinizi daha eğlenceli bir hale getirmek için sizlere birkaç güzel kamp alanı önerdiğimiz bir liste hazırladık. İyi tatiller J

Ayancık Akgöl Yaylası: Sinop’ta bulunan ormanların içerisinde doğal bir kamp alanı. Ayrıca on bin bitki çeşidiyle tam bir botanik cennet. Eğer Ayancık Akgöl Yaylası’nda kamp yapacaksanız kendi çadır ve temel ihtiyaçlarınızı da yanınızda götürmeniz gerekiyor.

Hızır Kamp – Kazdağları/Çanakkale:  Hızır Kamp, harika bir doğal güzelliğe ve oksijene sahip Kazdağları’nda bulunuyor. Konaklama için ağaç evlerde sağlanmakta ama eğer siz kendi çadırınızla gitmeyi tercih ederseniz çadır kurma yerleri de sunulmaktadır.

Yedigöller- Abant/Bolu: Yedigöller, kendinizi doğayla baş başa bırakmak istiyorsanız tam size uygun kamp alanları bulabileceğiniz bir yer. Burada ormanlık alanlar, yaylalar, dağların yüksek yerleri ve bunun gibi konaklayabileceğiniz birçok kamp alanı bulabilirsiniz.

Yuvacık İnönü Yaylası: Kamp yapmak isteyen ama İstanbul’dan uzaklaşmak istemeyenler için ideal kamp alanı olabilecek bir yer. Çimenlik, ormanlık ayrıca odun bulmakta da sıkıntı yaşanmıyor. Temiz su kaynaklarına da sahip bu yer Marmara bölgesinin en güzel kamp alanları arasında.

Longoz Ormanları – İğneada/Kırklareli: Longoz Ormanları doğayla iç içe olabileceğiniz harika güzelliklere sahip bir yer. Dilerseniz denize girebilir ormanın içindeki yollarda motosiklet ve bisiklet sürebilirsiniz.

Artvin Kamp Alanları: Her bir yanı doğanın harikalarıyla dolu Artvin’de plajlar, orman içi dinlenme yerleri, milli parklar gibi kamp yapmak için uygun alanlar bulabilirsiniz. Daha çok çadır kampları için uygundur.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir