Çıtır Bilgiler

Bu Durakları Görünce Otobüse Binmek İsteyeceksiniz!

Okuma Süresi: 3 dakika

Otobüs duraklarını düşündüğünüzde sizin de suratınızda bir ekşime olmuyor mu? Sabah işe giderken sıkıcı otobüs duraklarında beklemek, göz zevkinden uzak, oturulacak yerleri yazın sıcak, kışın soğuktan oturulamaz haldeki duraklarda bazen saniyeleri bazen de aceleniz varsa bitmek bilmeyen dakikaların geçmesini bekliyoruz. İşte Avusturya’da bir köy bu işe el atmak istedi.

Krumbach-Avusturya-otobus-duragi-tasarimlari-12 (1)Avusturya’nın Krumbach bölgesinde bir köy olan Bregenzerwald için tasarlanmış. Dünyanın dört bir yanından ünlü mimarları köylerine davet eden Avusturyalılar kendilerine yeni otobüs durakları tasarlamalarını ve farklı projelere imza atmalarını istediler. Bunun karşılığında ise mimarlara Krumbach bölgede ücretsiz şekilde tatil yapma hakkı verdiler.

Bus:Stop” isimi verilen proje içerisinde Japon Mimar Sou Fujimoto, Çinli Mimar Wang Shu, Belçikalı Mimar Architecten de Vylder Vinck Taillieu stüdyosu ve Şilili Mimar Smiljan Radić birbirinden farklı ve özgün otobüs durakları tasarladılar.Krumbach-Avusturya-otobus-duragi-tasarimlari-11

Dünyada kendilerini kabul ettirmiş bu mimarlar Bregenzerwald  köyü için de başarılı çalışmalar çıkarırken, yerel iş gücü ile birlikte bölge halkının beğenisini kazanan ve kesinlikle bölgedeki diğer yerleşim alanlarında yaşan insanların da ilgisini ve beğenisini çeken bir projeyi tamamlamış oldular.

Hem bölge turizmini hareketlendiren hem de köy sakinlerini mutlu eden projeler halen sıkıcı ve solgun duraklarda bekleyen bizleri kıskandıracak gibi duruyor.

İşte o tasarımlardan bazılar:
Krumbach-Avusturya-otobus-duragi-tasarimlari-2 Krumbach-Avusturya-otobus-duragi-tasarimlari-4 Krumbach-Avusturya-otobus-duragi-tasarimlari-5 Krumbach-Avusturya-otobus-duragi-tasarimlari-6 Krumbach-Avusturya-otobus-duragi-tasarimlari-7 Krumbach-Avusturya-otobus-duragi-tasarimlari-8 Krumbach-Avusturya-otobus-duragi-tasarimlari-9 Krumbach-Avusturya-otobus-duragi-tasarimlari-13 Krumbach-Avusturya-otobus-duragi-tasarimlari-14 Krumbach-Avusturya-otobus-duragi-tasarimlari-15 Krumbach-Avusturya-otobus-duragi-tasarimlari-16

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir