Çıtır Bilgiler

Dünyada en güzel Instagram fotoğrafı çekebileceğiniz yerler

Okuma Süresi: 3 dakika

2018’de tatil planı yaparken Instagram sayfanızı da güzelleştirmek ister misiniz? İşte güzellikleriyle dikkat çeken bazı yerler:

Bled Gölü, Slovenya
Slovenya’nın en turistik yerlerinden biri olan Bled gölü, bolca tesis, kafe ve otelle sarılı bir buz gölüdür. Yaklaşık 5 kilometrelik bir yürüyüş ile Bled gölünü her açıdan görmeniz ve değişik fotoğraflar çekmeniz mümkün.


Santorini, Yunanistan
Santorini adası Yunanistan’ın en ünlü adalarından biridir. Tarihte yaşadığı volkanik patlamalar ve depremler nedeniyle değişik bir kaya yapısına sahip olan Santorini, mavi beyaz evleri ve kiliseleriyle gezerleri büyülüyor.


Dubrovnik, Hırvatistan
Hırvatistan’ın Adriyatik kıyısında bulunan, tarihiyle dikkat çeken şehirdir. Yüzyıllar önce yapılmış old town’da bulunan kale duvarları ve surlar UNESCO kültür mirasında bulunmaktadır. Binaların ve  yapıların eskiliği fotoğraf çekme isteğinizi arttıracak.


Vik, İzlanda
Vik, Güney İzlanda’da bulunan, yaklaşık 300 kişinin yaşadığı küçük bir kasabadır. Yeşilliği, denizi ile sade ama büyüleyici fotoğraflar çekmeniz için ideal bir yer.


Kuzey Ari Mercan Adası, Maldivler
Maldivlerin 26 mercan adasından biri olan Kuzey Ari Mercan adası, bembeyaz kumu ve masmavi deniziyle Instgram fotoğrafı çekmek için en ideal ada.


Ho Chi Minh City, Vietnam
Olağanüstü doğası ve değişik kültürüyle size farklı bir deneyim sunarak, mükemmel fotoğraflar çekmenizi sağlayacak. Uzun kayıklarla dolaşırken sizi mutlu edecek manzaralar göreceksiniz.


Amalfi, İtalya
Yüksek kayaların üstüne inşa edilmiş rengârenk evler, evleri süsleyen begonviller ve masmavi denizi kameranızı çok sevindirecek.

Bali, Endonezya
Sizi doğayla baş başa bırakan Bali’de, tapınaklar, heykeller ve egzotik binalar bulunuyor. Yeşilliklerle çevrili masmavi deniziyle güzel kareler yakalayabilirsiniz.


New York, ABD
En güzel Instagram fotoğrafları için Times Square, Central Park, Empire State binası, Özgürlük heykeli ve Brooklyn köprüsünü ziyaret etmeyi unutmayın.


Riviera Maya, Meksika
Turkuaz denizin, palmiyelere bağlı hamakların ve deniz kaplumbağalarının aynı karede olabileceği bir yer hayal edin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir