Çıtır Bilgiler

Doğal Makyajın Sırları!

Okuma Süresi: 2 dakika

Doğal makyajın sırrındaki püf noktası teninize uygun renkler seçmek olacaktır. Cildinizin güzelliği ön planda çıkar. Doğru tekniklerle yola çıkarak, makyajınızı tamamlarsanız olanlara sizde şaşırabilirsiniz.

Hafif bir makyajla nasıl gözler üstümüze doğru gelir onu bir söyleyelim;

İlk adımda görünüm oldukça önem taşır. Gözleriniz ve dudaklarınız bu aşamada önemlidir. Etkileyici buğulu gözler ve yürek titreten dudaklara sahip olmak…

Öncelikle teninin rengini bul! Sana uygun ten rengini bulman büyük yardımcı olacaktır. Eğer solgun ve açık teniniz varsa biraz renklendirmek için şeftali tonlarında bir allık ya da pembe tonlarında farlar kullanabilirsiniz. Eğer ki cilt renginiz sarıya dönük ve buğday tene sahipseniz krem formunda bej rengi olan malzemeleri kullanabilirsiniz.

Bir diğer yardımcı olacak bilgi ise; makyaj malzemelerinizi almadan önce deneyin, test edin. Birçok kadın yanlış tercihler ve yanlış renkler sonucunda karamsarlığa uğruyor. O yüzden satın almadan önce mutlaka test edin. Kendi renginizi bulun.

Kusursuzu dudaklara göz alıcı peeling!

Dudaklarınızın pürüzlü görünümden rahatsız oluyorsanız makyaj yapmadan önce dudak nemlendiricisi kullanın. Bu sayede ölü deriler teninizde kaybolacaktır.

Woman applying base

En önemli husus kapatıcılar!

Kesinlikle kapatıcı alırken kaliteli ve marka kapatıcılar almayı tercih edin. İmitasyon olarak satılan ürünler cildinize büyük ölçüde zarar verebilir. Cilt tonunuzla tamamen bütünleşen kapatıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Krem kapatıcılar kolay emilimli ve doğal bir görünüm sağlayabilir.

Fondöten kullanımında ise, eğer kapatıcıdan sonra ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız kullanmayın. Eğer kuru bir cilde sahipseniz aydınlatıcı fondötenleri tercih edebilirsiniz.

Allık da sadece elmalık kemiklerinize yoğunlaşın ve doğal pembe görünümü verin. Şeftali tonunu da kullanabilirsiniz hafif bir şekilde.

Maskara için önce kirpiklerinizi kıvırın. Ardından hacim veren maskaranızlar 2-3 kat boyayın. Doğal görünümde olan kirpiklerinizi bir kirpik tarağı ile ayırın, düzeltin.

Dudak parlatıcısı olarak ten renginde olan parlatıcıları tercih edin. Hatta gümüş parlaklık katan renkleri kullanıp, dudaklarınızı daha dolgun hale getirebilirsiniz.

Ve son olarak cildiniz saten ve doğal bir görünüme sahip olmuşsa bu işlem tamamdır!

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir