Çıtır Bilgiler

Çikolata Yiyerek Zayıflamak Mümkün mü?

Okuma Süresi: < 1 dakika

Özellikle bayanların çok sevineceği bir haberimiz var… Çikolata yiyerek zayıflamak mümkün! Besleyici bir gıda olan çikolatayı diyet listenize ekleyebilirsiniz. Nasıl mı? Cevabını sizler için araştırdık ;

teeth

Çikolata her kadının vazgeçilmezleri arasında ilk sıralarda yer alır. Zaman zaman kilo vermek için çikolatalardan uzak durduğumuz, dayanamayıp diyetimizi bozduğumuz olmuştur. Çikolatanın fazla kilo aldırdığı düşüncesi aslında gerçeği yansıtmıyor. Her yiyecekte olduğu gibi çikolatayı da kararında tüketirsek kilo almamıza neden olmaz. Hatta oldukça besleyici bir gıda olan çikolata ile diyet listesi bile oluşturabiliriz.

gal19

 Tadı ile hepimizi büyüleyen ve mutluluk hormonu salgılayan çikolata, sağlık açısından birçok fayda sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye etkisi olan çikolata aynı zamanda kalp hastalıklarına ve kansere karşı koruyucu bir kalkan oluşturur. İçerisinde barındırdığı protein, şeker, yağ, kalsiyum ve potasyum ile diyet sırasında vücudumuzun ihtiyacı olan çoğu vitaminleri karşılar. Bu besinler bitter çikolatada daha fazla yer aldığı için, çikolata diyetinde bitter çikolatanın kullanılması önerilir. Belirlenen miktarın dışına çıkılmadığı takdirde diyet listelerine çikolatanın eklenmesinde herhangi bir sakınca görülmez.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir