Çıtır Bilgiler

Bayramların Hayatımızdaki Önem Nedir?

Okuma Süresi: 2 dakika

Bayramlar ister Dini Bayramlar olsun ister Milli Bayram olsun her ikisi de yıl boyunca birlik beraberlik, karşılıklı sevgi ve hoş görü ile geçirilen kıymetli günlerdir. Tüm yıl gerek hayatın yorgunluğu ve stresi gerek gelişen teknolojinin insanları birbirinden uzaklaştırmasının etkisiyle insanlar yakınlarından ve dostlarından uzak kalıyor.

single_content_01_v01

Bayramın gelmesiyle sevdiklerimizle bir araya geliyor, özlem gideriyoruz. Sosyal hayatımıza moral katan bayramlar herkes için ayrı anlamlar ifade edebiliyor olabilir ama kabul etmeliyiz ki çoğunlukla hayatımıza olumlu sonuçlar getiriyor. Çoğu zaman yoğun ve stresli hayatları farkında olmadan insanları ordan oraya sürükleyip götürüyor, kendileriyle ve sevdikleriyle ilgilenecek vakit bırakmıyor. Bayramın gelmesi bu yorucu hayat temposunda nefes aldırmış oluyor.
Büyüklerin ellerinin öpülüp, küçüklerle sevgilerimizin paylaşıldığı bayram günleri insan ilişkilerini de güçlendirir. Sosyal yaşantımıza anlam ve farklı değerler katar. Bayram denildiğinde “Nerde o eski bayramlar?” sözünü sıkça yaşlı insanlardan duymuşsunuzdur. Çoğu zaman gülerek karşıladığımız bu sözün haklılık payı olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

single_content_01_v01

Artık bayram kutlamaları eski bayram kutlamalarından uzaklaşıp farklı bir hal aldı. Kültürümüzden uzaklaşarak bayramların o eski coşkusunu kaybettik. Eskiden büyük bir istek ve mutlulukla yapılan bayram ziyaretleri şimdilerde bir görev gibi görülmeye başlandı. Umarım bu bayram sizler için o günlerin neşesini ve coşkusunu hissedebileceğiniz mutlu bir bayram olur. İyi bayramlar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir