Çıtır Bilgiler

BAYRAMDA GEZİLEBİLECEK YERLER

Okuma Süresi: 2 dakika

Bayram tatili geldi çattı. Hala bir tatil planı yapmadıysanız ve İstanbul’da yaşıyorsanız sizler için bayramda tatil günlerinizi en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz, birazda olsa şehrin, gürültülü trafiğin kargaşasından uzaklaşabileceğiniz bazı yerleri listeledik. İyi Tatiller 

single_content_01_v01

1. Kilyos: Kilyos, şehrin kargaşasından uzak, bayram tatilinde de sizi dinlendirecek bir yer. Keyifli bir kahvaltı edebilir, yemek yiyebilir veya plaj ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Sarıyer ilçesinin bir beldesi olan Kilyos size tatildeymiş gibi hissettirecek.

single_content_01_v01

2. Aşiyan: Beşiktaş ilçesine bağlı İstanbul Boğazına bakan bir semt. Dilerseniz o meşhur Aşiyan yollarında keyif dolu bir yürüyüş yapabilir, Aşiyan Müzesi’ni ziyaret edebilir ve muhteşem deniz manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz.

single_content_01_v01

3. Rumeli Feneri: Rumeli Feneri, İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’le birleştiği kuzey ucunda yer alır. Bir balıkçı kasabası olan Rumeli Feneri’nde balık yiyebilir, Rumeli Feneri’nin harika sokaklarında dolaşabilir ve manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz.

single_content_01_v01

4. Adalar: Prens Adaları olarak da adlandırdığımız “Büyük Ada, Heybeliada, Burgaz Adası, Kınalıada, Sedef Adası” adaları kesinlikle şehrin gürültüsünden uzaklaşıp doğayla iç içe olabileceğiniz yerler arasında. Bu adalarda sevdiklerinizle piknik yapabilir ayrıca bisiklet ve fayton turları da yapabilirsiniz.

single_content_01_v01

5. Beylerbeyi: Boğaziçi’nin Anadolu yakasında, Kuzguncuk ile Çengelköy arasında yer alan semt. Beylerbeyi sahilinde manzaranın keyfini çıkartabilir veya keyifli vakit geçirebileceğiniz birçok mekân bulabilirsiniz. Ayrıca Beylerbeyi Sarayını gezebilir saray geziniz bittikten sonra sarayın cafesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

single_content_01_v01

6. Beykoz-Yuşa Tepesi: Anadolu Kavağında Beykoz ilçesinde bulunan bu tepede Yuşa Peygamberin gömülü olduğuna inanılan bir türbe bulunmaktadır Sizde burayı ziyaret edebilir veya Yuşa Tepesi’nin mükemmel manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir