Çıtır Bilgiler

Batı Karadeniz Mucizesi

Okuma Süresi: < 1 dakika

Farklı yerler keşfetmeyi, yeni kültürler tanıyıp, bir de onların gözünden yaşama bakmayı seven seyahat tutkunları için bu hafta sonu doğa ve huzur odaklı bir hafta sonu gezisi önerimiz var…

Hadi bu hafta sonu bir değişiklik yapın ve rotanızı tarihiyle, el değmemiş tabiatı ile insanı kendine çeken Batı Karadeniz’e çevirin. Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz ender yerlerden birisi olan Batı Karadeniz 2 günlüğüne bile olsa size harika bir tecrübe yaşatacaktır.
Sizler için eşsiz bir Batı Karadeniz programı hazırladık.

Ahşap evleriyle, büyüleyici mimarisiyle göz kamaştıran Safranbolu’ya henüz gitmediyseniz bu hafta sonu Batı Karadeniz’e gitmek için bir sebebiniz daha var demektir.

Safranbolu deyince akla gelen tarih kokulu yapılarına çıkan arnavut kaldırımlı sokakları tabi ki. Ardından Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Camii ve güneş saati, müze olarak ziyaret edilen Kaymakamlar evi, Cinci Han ve hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, esnafların bir arada oldukları Arasta çarşısı, demirciler, bakırcılar ve semerciler çarşılarını gezmeyi ihmal etmeyin.

Ardından Amasra’nın eşsiz doğasına açılma zamanı. Amasra’ya özgü olan rengârenk salatası ve sınırsız balık yiyeceğiniz meşhur sofraları sizi ve sevdiklerinizi bekliyor. Amasra Kalesi, Fatih Camii, Boztepe, Çekiciler Çarşısı, baston yapımıyla ünlü Devrek Amasra gezi listenizde mutlaka olmalı.
Abant Gölü Amasra gezinizden sonra görmeniz gereken diğer bir rota. Uzun ama bir o kadar da keyifli doğa yürüyüşleri çok yapılır Abant Gölü etrafında. Yürüyüşten sonra küçük bir dinlence yapmak isterseniz göl çevresindeki restoranlarda yeni lezzetler tatmak süper bir fikir olacaktır.
Şimdiden Harika bir hafta sonu gezisi geçirmenizi dileriz…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir