Çıtır Bilgiler

Bahçe ve Çiçek Festivali

Okuma Süresi: < 1 dakika

Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali, 6-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında tüm Beşiktaş ilçesinde; parkları, meydanları ve sokakları içine alarak gerçekleşiyor. Festivalin bu yılki teması “Barışmak” olarak belirlendi. Kamusal alanların kullanılacağı festivalde kent kültürüne katkı sağlanması amaçlanıyor.

Kamusal Alan Özgürleşiyor!

Festival projeleri “Seyir”, “Özgür Alan”, “Barışmak”, “İnsan” ve “Paylaşmak” içerikleriyle seyirci karşısına çıkarılıyor. Sürdürülebilirlik, üretkenlik, israf yerine geri-dönüşüm ve yeniden-kullanılabilirlik başlıkları hedeflenerek, ana fikir olan “kamusal alan özgürleşiyor” ve “Beşiktaş’ta Barışmak” önermeleri güçlendiriliyor. Bu önermeler aynı zamanda festivalin bundan sonraki yıllardaki yol haritasına ilişkin de ipuçları barındırıyor.

single_content_01_v01

Katılım ve ziyaretin ücretsiz olacağı festival ile Beşiktaşlılara ve İstanbullulara, şehrin merkezinde rahatlama ve nefes alma imkanı yaratılıyor. Farklı mekanları ve eğlenceyi içeriğin bir parçası haline getirerek pek çok yaş grubuna hitap ediliyor.

single_content_01_v01
Bir Yetimhane Sekiz Deneyim

Festivalin ilk yılı, bahçe ve bitkinin odak olarak kullanıldığı; doğa, toprak, yeşillik ve tasarım projeleri ile gerçekleşecek. Kültür-sanat, bilim ve eğitim faaliyetleriyle coşkulu bir açık hava festivali ortamı hedefleniyor.

Bahçe ve Çiçek Festivali programı ve festival alanları ile ilgili tüm bilgilere www.besiktasbahcevecicekfest.com adresinden ulaşılabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir