Çıtır Bilgiler

Avustralya’da Neler Oluyor? Milyonlarca Hayvan Yanarak Can Verdi

Okuma Süresi: < 1 dakika

Gündem Avustralya’daki yangın felaketi ile haftaya başladı. Uzun bir süredir kontrol altına alınamayan yangın, 23 kişinin ölümüne ve 480 milyon hayvanın çeşitli sebeplerden ölümüne sebep oldu.

Koala ve Kanguruların Nesli Tehlikede

Yaşamını yitiren en çok hayvan sayısı Koala ve Kangurular. Yetkililerin belirttiğine göre nesilleri tehlikeye girmiş durumda. Çeşitli sebeplerden hayatını kaybeden hayvan sayısı şuan da 480 milyona aşkın. Yetkililer gerekli müdahaleleri yapmaya devam ettiklerini ve kontrol altına almaya çalıştıklarını açıkladı. Yangın hala tam olarak kontrol altına alınmış değil.

Asker Yangın Söndürülmesi İçin Saha da

Ordu, yangının kontrol altına alınması için müdahale ediyor. Aynı zamanda hava kuvvetleri ve deniz kuvvetleri de seferberlik içinde ve lojistik desteği gerekli bölgelere sağlıyorlar.

20 Aralık’ta başlayan ve hala devam eden yangın için yetkililer, şuanda sıcaklığın 40 dereceyi aştığını ve bin kilometre kareden fazla alanın kül olduğunu belirtti.

New South Wales’in itfaiye ekibinden Rob Rogers, kontrol altına alınamayan yagınların Sydney’in banliyö alanlarına ulaşabileceği uyarısında bulundu.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir