Çıtır Bilgiler

Avakado Yememiz İçin 5 Neden!

Okuma Süresi: < 1 dakika

Son zamanların en popüler meyvesi avakadonun vücuda saymakla bitmeyecek kadar fazla faydası bulunmaktadır. Enerji değeri yüksek bir meyve olan Avokado yağ ve protein açısından da oldukça zengindir. Ayrıca bol miktarda A ve E vitamininin yanında B grubu vitaminleri ve potasyum gibi mineralleri içinde barındıran besleyici bir besindir. Avakado yeminiz için 5 temel nedeni sizler için araştırdık;

avakado-maskesi-600-x-400

1-Vücut dokularının ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Yaraların iyileşmesine katkıda bulunur. İyi bir hücre koruyucu ve antioksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

2-Avakado çok iyi bir protein deposudur. Birçok uzman avokadoda bulunan proteinlerin diğer besinlere oranla çok daha etkili ve değerli olduğunu söylüyor. Özellikle çocukların yemesi tavsiye edilen avokado gelişim için ve sağlık açısından çok fayda sağlıyor.

3- Avakado iyi bir kanser savaşçısıdır. Anti kanser özelliği ile de bilinen avokadodan düzenli olarak tüketildiğinde faydası görülüyor. Özellikle ağız kanseri, meme ve prostat kanseri risklerine karşı kalkan oluşturan avokado kanserin oluşmasında etkili zararlı hücreleri engelliyor.

4-Avakadonun Kabızlığa karşı etkili, bağışıklık sistemini güçlendirici özellikleri bulunmaktadır. İçerdiği doymamış yağ asitleri kanda kolesterolün yükselmesini önler dolayısıyla Kalp ve damar hastalıkları için en iyi doğal ilaçtır.

5- İçerdiği yüksek potasyum dinçlik verir ve insanı depresyona sokan uyuşukluk ve rehaveti üzerinden atar. Sindirim sisteminde meydana gelen bozuklukların tedavi olmasını sağlayan avokado oluşabilecek sindirim rahatsızlıklarını önler.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir