Çıtır Bilgiler

Area 51’in Sırrını için 1 Milyon İnsan Yürüyor

Okuma Süresi: 2 dakika

Namı Değer 51. bölge, birçoğumuzun duyduğu ve acaba dediği bu gizemli yer. 51. Bölge’nin hikayesini ve insanların oraya neden yürüdüğünü anlatmadan önce, 51. bölge hakkında küçük bir bilgi verelim.

area 51 ile ilgili görsel sonucu
Area 51 Uydu Görüntüsü

Bu gizemli bölge ABD, Las Vegas’ın 153 km kuzeyinde, Groom Gölünün yakınında bulunmaktadır. ABD Hava Kuvvetlerine ait olan bu bölgede, devletin resmi açıklamalarına göre uçak ve düşman silahlarını inceleme, analiz etme ve araştırma merkezi olarak kullanılmaktadır. Hatta yetkili bir Hava Kuvvetleri çalışanı son zamanlarda çıkan yürüme iddiaları üzerine burada sadece uçak eğitimi ve düşman teçhizatları incelendiğini söyledi.

51. Bölgede Uzaylı İddiası

Yıllardır her uzaylı kelimesiyle ortaya çıkan bir konudur 51. Bölge. İnternette uzaylı yazınca illa ki bir kaynakta 51. bölgeyi görmeniz mümkün. Peki, 51. bölge deyince neden hemen uzaylı geliyor herkesin aklına ?

Roswell UFO Vakası

“RAAF, uçan daireyi Roswell bölgesinde bir çiftlikte ele geçirdi” manşetini taşıyan gazete. Yer: Chaves CountyNew MexicoAmerika Birleşik Devletleri. Sene: 1947

1947 yılında ABD’nin New Mexico eyaletinin Roswell şehrinde meydana geldiği iddia edilen meşhur olaydır. Bilinmeyen bir cismin çiftlik arazisine düşmesiyle başlıyor olay. Roswell kasaba şerifi, bu olayı hemen Binbaşı Marcel’e bildiriyor ve Binbaşı bölüğüyle birlikte alana gelip incelemeler yapıyor. Fakat açıklama yapmadan bütün kalıntılar tartışma konusu olan 51. bölgeye taşınıyor.

Taşınmadan hemen sonra Amerikan ordusu böyle bir olayın yaşandığını kabul ederken sonradan yalanlıyor ve böyle bir olayın kurmaca olduğunu öne sürüyor.

Ä°lgili resim
Çiftliğe Düşen Tanımsız Cisim (UFO)

1,4 Milyon İnsan 51. Bölgeye Yürümeyi Planlıyor

Geçen günlerde Facebook’ta “Bölgeyi basın, hepimizi durduramazlar”adlı bir etkinlik oluşturdu ve etkinliğe katılan sayısı tam olarak 1,4 milyondu. Etkinliği başlatan kişilerin bu işi eğlencesine yaptığını söylese de, bölgeyi kafaya takan birçok insan için bu olay ciddileşti. Eylül ayında gerçekleşecek etkinlik için üst düzey devlet yetkilileri, böyle bir etkinliğin asla gerçekleşmemesi gerektiğini ve şaka olarak kalmasını gerektiğini söyledi. Hepimiz eylül ayını merakla bekliyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir