Çıtır Bilgiler

2017’de olan modayla ilgili 10 şey

Okuma Süresi: 2 dakika

1- İngiliz Vogue’un Genel Yayın Yönetmeninin Değişmesi
Alexandra Shulman’ın yerini alan kişinin Edward Enninful olması modanın geleceğini etkileyecek bir gelişme oldu. Uzun bir süre daha gündemde olmaya devam edecek bu haber, 2017’nin en çok konuşulan moda haberleri arasındaydı.

2- Alexandra Shulman’ın İngiliz Vogue Dergisinden İstifa Etmesi
Alexandra Shulman 25 yıldır Ingiliz Vogue dergisinin genel yayın yönetmeniydi. Yerini Edward Enninful’a bırakan ünlü isim Vogue’da geçen yıllarını şöyle özetledi:
“Vogue’dan ayrılma fikrine kendimi alıştırmak için uzun bir sürem vardı fakat kendimi hazırlamış olmam bu vedanın üzüntüsünü azaltmıyor. Yıllardır muhteşem bir derginin parçası olduğum için çok mutluyum ve hayata bakışımı, deneyimlerimi zenginleştiren şahane insanlarla çalıştığım için de şanslı hissediyorum. 25 yıllık bir hikayeyi noktalamak kolay değil elbette. Yine de geleceğim için heyecanlıyım. Vogue’da yakaladığım tadı başka hiçbir yerde bulamayacağımı bilsem de.”

3- Süper modellerin Versace Podyumunda Buluşması

Versace İlkbahar/Yaz 2018 defilesinden olan bu karenin koleksiyonunu, Donatella Versace tasarladı. 1997 yılında aramızdan ayrılan Gianni Versace için tasarlanan koleksiyonun defilesinde, podyumda boy gösteren ünlüler ise şöyle: Donatella Versace, Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Carla Bruni ve Helena Christensen. 90’ların modasıyla ışıldayan defile, seyircilerini hayran bırakmakla kalmadı, sosyal medyadan takip eden moda severler tarafından da büyük beğeni gördü.

 

4- 2018’de Burberry’de Christopher Bailey’nin yokluğu
Burberry’nin kreatif direktörü Christopher Bailey, geçirdiği 17 yıl ardından 2018 yılında Burberry ile çalışmayacağını açıkladı. Burberry’nin güçlü bir marka haline gelmesine büyük rol oynayan Bailey, mart 2018’de işten ayrılacağını belirtti.

5- Gucci’nin Sahte Kürke Geçişi
Stella McCartney, Tommy Hilfiger, Armani gibi gerçek kürke karşı olan markalara Gucci’de katılıyor. 2018’in gelişi ile, Gucci artık modern olmadığını belirttiği gerçek kürk konseptine son verecek.

 

6- Riccardo Tisci’nin Givenchy’den Ayrılması
12 yıldır kreatif direktörlüğünü yaptığı Givenchy’den ayrılma kararı alan başarılı isimin yerine Clare Waight Keller geçiyor.

7- Louis Vuitton x Supreme
New York çıkışlı streetwear markası olan Supreme ile işbirliği yapan Louis Vuitton, koleksiyonunu 2017’de, Paris moda haftasında sundu. Yüksek moda markası olan Louis Vuittion’u sokakla buluşturan bu işbirliği çok konuşuldu.


8- Raf Simons’un İlk Calvin Klein Koleksiyonunu Tasarlaması
Dikkat çeken değişik renklerden, sportif ayrıntıdan oluşan bu koleksiyon, 2017’de çok konuşulan koleksiyonlar arasında yer almayı başardı.

9- Phoebe Philo’nun Céline’den Ayrılması
10 yıldır kreatif direktörlüğünü üstlendiği marka ile yollarını ayırma kararı alan Phoebe Philo’nun yerine kimin geçeceği bilinmiyor.

10- Jonathan Saunders’ın DVF’e Veda Etmesi
2016 yılında yönetici ve kreatif direktör olarak Diane von Furstenberg ile çalışmaya başlayan  Jonathan Saunders’ın erken ayrılık haberi kafaları biraz karıştırdı.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir