Çıtır Bilgiler

2016 Senesinde En Çok Ne İndirildi?

Okuma Süresi: 3 dakika

Her gün geliştirilen yeni sosyal medya mecraları, kişisel zevklere göre tasarlanmış yeni oyunlar ve sınırsız şarkıya yüksek kalitede erişebileceğiniz müzik uygulamaları…

2016 senesinde hayatımıza bir çok yeni mobil uygulama girdi. Bazıları her gün kontrol ettiğimiz uygulamalar olduysa da bazıları telefonumuzda sadece sayılı hafta kaldı. Bu kadar çeşit içerik arasında peki kullanıcılar hangi uygulamayı en çok indirdi?

Apple 2015 senesinde yaptığı gibi bu sene de 2016’nın en çok indirilen uygulamalarını sıraladı. Apple’a göre 2016 senesinin en çok indirilen uygulamaları şöyle:

1-Snapchat

Snapchat_logo

 

 

 

2-Messenger

facebook_messenger1600

 

 

 

 

3-Pokémon GO

pokemon-go-vector-logo

 

 

 

 

4-Instagram

Instagram_App_Large_May2016_200

 

 

 

 

 

5-Facebook

facebook-icon-preview-1

 

 

 

 

 

6-YouTube

YouTube-logo-full_color

 

 

 

 

7-Google Maps

indir

 

 

 

 

 

8-Pandora

EVKQvS84fZ9QAKwTw6cerS

 

 

 

 

9-Netflix

Netflix-Older-Logo

 

 

 

10-Spotify Music

spotify-design

 

 

 

 

Bu liste içerisinde daha önce hiç duymadığınız bir uygulama mı var? O zaman biraz geç kaldığınızı söylemek zorundayız. Çünkü bu uygulamalar büyük sayıda kullanıcının telefonunda çoktan yerini aldı bile.

Snapchat ,Instagram , Facebook ve Messenger sosyal hayatımıza ne kadar girmiş olsa da bu senenin sürprizi Pokémon GO oldu. Şu sıralar kullanıcıların büyüm bir kısmı oyunun hevesini alıp bırakmış olsa da, bu oyun kullanıcılar ya ilk buluştuğu anda dünya da bir virüs gibi yayıldı. VentureBeat‘e göre Pokemon Go, kullanıcılarla sunulduğu ilk iki haftasında 35 milyon Dolar kazandı. Bir çok kullanıcıyı sokaklara Pokemon avlamak için döken bu oyunun 2016 senesinin en çok indirilen uygulamalar listesinde 3. sırada olmasına şaşırmamak gerek.

İşte o listenin tamamı:

pop_mau

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir