Son Trend #SNAPCHAT

En son trend uygulamalardan ”Snapchat” her geçen gün hızla artan kullanıcı sayısı ile dikkatleri üzerine topluyor. Uygulamaların popülerliğini spesifik, tek bir noktaya odaklanmış uygulamaların tercih edildiğini görmekteyiz.
Snapchat, kullanıcılarının fotoğraf ve video çekebildikleri, paylaşmadan önce üzerine not ve snapchat’e özel diğer özelliklerini ekleye bildikleri ve tüm bunları kişilerin kendi belirledikleri maximum 10 saniyelik süre ile paylaştıkları sosyal platformlarından biridir.

single_content_01_v01

En önemli özelliklerinin başında gönderilen mesajların, belli bir süreliğine karşı tarafta görünmesidir. Gönderdiğiniz iletiyi alan kişi, ekranına dokunarak açar, belirlenen süre boyunca içeriği görüntüler ve sonra Snapchat aracılığıyla hiçbir türlü tekrar açamayacağı şekilde ileti silinir. Her ne kadar kısa süreliğine gönderimler yapılsa da karşı taraf ekran görüntüsünü alarak bu özelliği geçersiz hale getirebilir. Ancak ekran görüntüsü alındığı anda karşı tarafa bildirim gitmektedir.
Yapı olarak diğer mesajlaşma platformlarına benzer. Android ve iOS üzerinde çalışan snapchat ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Oturum açarken veya yeni kullanıcı oluştururken benzer aşamalardan geçmekte. Kullanıcı hesabınızı oluşturduktan sonra kamera uygulaması da açılarak program çalışmaya başlar.

Snapchat için bir kaç tavsiye;

• Snapleri birden fazla kez oynatabilirsiniz
• Snapchat’in ayarlarından etkileyici özelliklerini aktif duruma getirin
• Ön kameranın flashını açmayı unutmayın
• Birçok renkle çizim yapıp yaratıcılığınızı konuşturun
• Hikayeler arasında hızlı ilerlemek için üstüne basın

single_content_01_v01

Şimdi sırada bazı ünlülerin snapchat hesapları;

Kerimcan Durmaz – kerimcandurmaz
Buse Terim – buseterim
Cem Yılmaz – CMYLMZ
Ezgi Mola – ezgimola
Şebnem Bozoklu – bozoklusebnem
Gülben Ergen – gulben123ergen
Didem Soydan – didemsoydan
Kemal Doğulu – kemaldogulu3
İrem Derici – iremdericii
Ebru Şallı – salliebru1
Mert Vidinli – mertvidinli
Burcu Esmersoy – besmersoy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir