Batı Karadeniz Terapisi

Farklı yerler keşfetmeyi, yeni kültürler tanıyıp, bir de onların gözünden yaşama bakmayı seven seyahat tutkunları için bu hafta sonu doğa ve huzur odaklı bir hafta sonu gezisi önerimiz var.

Hadi bu hafta sonu bir değişiklik yapın ve rotanızı tarihiyle, el değmemiş tabiatı ile insanı kendine çeken Batı Karadeniz’e çevirin. Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz ender yerlerden birisi olan Batı Karadeniz 2 günlüğüne bile olsa size harika bir tecrübe yaşatacaktır.

Sizler için eşsiz bir Batı Karadeniz programı hazırladık…

Ahşap evleriyle, büyüleyici mimarisiyle göz kamaştıran Safranbolu’ya henüz gitmediyseniz bu hafta sonu Batı Karadeniz’e gitmek için bir sebebiniz daha var demektir. Safranbolu deyince akla gelen ilk şey tabi ki meşhur Safranbolu evleri. Ardından Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Camii ve Güneş Saati, müze olarak ziyaret edilen Kaymakamlar Evi, Cinci Han ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, esnafların bir arada oldukları Arasta Çarşısı, demirciler, bakırcılar ve semerciler çarşılarını gezmeyi ihmal etmeyin. Unutmadan dönerken mutlaka Safranbolu lokumu almalısınız.

single_content_01_v01

Ardından Amasra’nın eşsiz doğasına açılma zamanı. Amasra’ya özgü olan rengârenk salatası ve sınırsız balık yiyeceğiniz meşhur sofraları sizi ve sevdiklerinizi bekliyor. Amasra Kalesi, Fatih Camii, Boztepe, Çekiciler Çarşısı, baston yapımıyla ünlü Devrek Amasra gezi listenizde mutlaka olmalı.

single_content_01_v01

Abant Gölü Amasra gezinizden sonra görmeniz gereken diğer bir rota. Uzun ama bir o kadar da keyifli doğa yürüyüşlerini Abant Gölü etrafında yapmanız mümkün. Yürüyüşten sonra küçük bir dinlence yapmak isterseniz göl çevresindeki restoranlarda yeni lezzetler tatmak süper bir fikir olacaktır.

single_content_01_v01

Şimdiden harika bir hafta sonu gezisi geçirmenizi dileriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir